Přejít k hlavnímu obsahu

Valentýn v tekuté podobě: 10 super tipů

Bez přípitku na lásku by se oslava svátku zamilovaných asi neobešla. A nějaké dobré pití do zobáčku cukrujících hrdliček je navíc i vhodný dárek.

Galerie: Valentýn v tekuté podobě: 10 super tipů

1. Pošlete netradiční „tekutou“ valentýnku! Drobná kulatá lahvička s lahodným obsahem potěší možná víc než běžné papírové přání. Lahvičku Valentýnka (výrobek železnobrodských sklářů firmy DT GLASS) o obsahu 0,1 l koupíte ve dvou variantách: s obsahem slivovice nebo bezinkového likéru. Koupíte na www.dtglass.cz.  

2. Když whiskey, tak na Valentýna něco jedinečného! Whiskey Jameson Select Reserve je vyráběna pouze jednou ročně zcela unikátním destilačním procesem. Má vysoký podíl pot still whiskey, která zaručuje jemný tón. Chuť je plnější a sladší a vyniká především ovocnými tóny exotického ovoce. Rozpoznáte také příchuť vanilky, která vzniká zráním v bourbonovém sudu.

3. Pojměte letos oslavu Valentýna luxusně pravým šampaňským! Ochutnejte Champagne Deutz brut rosé (výhradním dovozcem je Primier Wines). Ve vůni tohoto svěžího vína s jemným perlením rozpoznáte maliny a třešně s trochou pomerančové kůry, chuťově pocítíte bobulové ovoce s krémovým závěrem. Koupíte na www.1er.cz.

4. Klasický sekt nikdy nezklame! Bohemia Sekt ve variantě rosé brut navodí romantickou atmosféru. Oceníte dlouhotrvající perlení, nádhernou lososovou barvu, ovocnou vůni s tóny lesních plodů a svěží, harmonickou chuť. Koupíte v maloobchodní síti a na webu www.osobnivinoteka.cz.

5. Červená je barva lásky a vášně! Dejte si tedy kvalitní červené víno  – třeba Zweigeltrebe 2011 barrique pozdní sběr. Toto rubínově zbarvené víno zrálo v dubovém sudu, ucítíte v něm ovocnou vůni s tóny koření, třešní a karamelu a bohatou, ovocně-kořenitou chuť s delším závěrem. Koupíte v běžné maloobchodní síti a na webu www.osobnivinoteka.cz.

6. I abstinenti si mohou na Valentýna dopřát něco pikantnějšího. Třeba čaj Pálivá romance (pravý zelený čaj Sencha, červený a bílý pepř, červený rybíz, aroma, zázvor, jahody, maliny). Nebo čajovou směs Tajemná vášeň (jablka, broskve, šípek, červená řepa, karamel, čokoláda, poupata růží, aroma, pivoňka, slunečnice). Koupíte na www.oxalis.cz.

7. Čaj si dejte v romantických hrnečcích pro dva! Hodí se třeba dvojice: červený šálek Berta pro dámu a černý šálek Bruno pro pána. Koupíte v prodejnách a v e-shopu Oxalis.

8. I obal je důležitý – lahodný doušek nalijte do lahve Magic s tančícím párem! Tahle unikátní lahev od sklářské firmy DT GLASS se hodí pro všechny slavnostní příležitosti. Má objem 0,2 l, je uzavíratelná skleněnou dekorační zátkou a výduť zdobí figurka tančícího páru na skleněné podstavě. Koupíte na www.dtglass.cz.  

9. Namíchejte si romantický koktejl sami! Barmanský guru Roman Uhlíř vám nabízí recept na svůj originální koktejl Desátá: Do míchací sklenice vložte čtyři maliny a důkladně je rozmačkejte. Poté přilijte Bohemia Sekt Prestige brut a promíchejte lžící. Přelijte do štíhlé sklenice typu flétna a ozdobte čerstvými malinami a mátou.

10. Kdo má rád něco ostřejšího, může si namíchat koktejl Jameson Cranberry: Naplňte sklenici kostkami ledu a přidejte Jameson Irish whiskey 1 : 2 s brusinkovým džusem a promíchejte. Vložte řez citronu a poházejte hladinu nápoje brusinkami. A připijte si na lásku!

Foto: Depositphotos (1), archiv firem (11)