Přejít k hlavnímu obsahu

Správný výběr dárku pro partnera: Určete, jaký je typ!

Dárkologie je nová metoda výběru ideálního dárku: na základě krátkého dotazníku zařadí toho, koho chcete obdarovat, k jednomu z pěti typů podle „dárkové typologie“.

Galerie: Správný výběr dárku pro partnera: Určete, jaký je typ!

Dárkologie rozděluje osobnosti na pět základních „dárkotypů“: Lichotkomil, Činolásek, Tulimílek, Spoluchvílek a Dárkorád. Každý z uvedených „dárkotypů“ dokáže potěšit jiný typ dárku a také mají velmi různé představy o tom, jak byste jim dárek měli předat.

Pokud se dárce do očekávání svého partnera netrefí, čeká ho u vánočního stromku nejspíš velké oboustranné zklamání. Častým omylem je víra, že protějšek má o láskyplném dárku stejné představy jako dárce. To vám určitě nebude hrozit, pokud využijete dárkového rádce na www.slevomat.cz.

„Téma nákupních rádců je oblíbené, ale bohužel také trochu okoukané. Věříme, že originálním pojetím, založeným na psychologickém dotazníku, a následné originální typologii pěti ‚dárkotypů‘ se aplikace Slevomatu výrazně odliší od konkurenčních dárkových rádců a získá si srdce našich uživatelů,“ říká Peter Irikovský, ředitel Slevomatu. „Slevomat je díky rozsáhlé nabídce zážitků, zboží a módy ideálním místem pro nákup vánočních dárků. Způsob nakupování umožňuje také bleskové pořízení voucheru nebo dárkové poukázky na nákup libovolného zboží v situaci, kdy řešíte nákup dárku na poslední chvíli. Díky on-line platbě můžete dárek pořídit prakticky během několika vteřin a dárkovou poukázku či voucher už stačí jen vytisknout a s pomocí dárkového rádce na Slevomatu vymyslet, jak dárek kreativně zabalit či předat obdarovanému,“ dodává.

Dárková typologie:

1. Lichotkomil

Pro Lichotkomily je důležité, aby často slyšeli, že je máte rádi a že jsou pro vás důležití. Řekněte, že mu to sluší, co se mu povedlo a co na něm obdivujete, a bude se vznášet v sedmém nebi.

Tipy:

* Na dárek připojte ručně psaný vzkaz, jak moc vám na nich záleží.

* Věnujte dárek, který jim zaručí vaši pozornost a vlídné slovo, třeba romantickou večeři, privátní saunu nebo víkendový pobyt.

* Tričko nebo hrnek s popiskem „nejlepší táta“ apod.

2. Činolásek

Činoláskové potřebují vědět, že jste pro ně udělali něco přímo vy sami. Vynaložené úsilí a snaha má větší hodnotu než dárek samotný. Pomozte jim s nějakou jejich povinností, a jejich srdce budete mít u nohou. Uvařte jim oběd nebo objednejte vánoční úklid od profesionála.

Tipy:

* Potěší je vlastnoručně zabalený dárek, i když nebude vypadat úplně dokonale.

* Fotoprodukty, které jste sami připravili – fotoknížky nebo fotokalendáře s popisky.

* Dárek, který je potřeba vlastnoručně poskládat nebo složit – nezapomeňte jim u toho pomáhat!

3. Tulimílek

Tulimílci upřednostňují fyzický kontakt. Svou lásku jim nejlépe dokážete dotekem. Potěší je pořádné objetí i chycení za ruku pod vánočním stromečkem.

Tipy:

* Až budete předávat dárek, obejměte se nebo přitulte.

* Potěší je dovolená na pěkném místě, kde budete mít spoustu času na tulení či škrábání na zádech.

* Masáž patří mezi nejpopulárnější dárky, a Tulimílci si jí cení ještě o něco víc.

4. Spoluchvílek

Spoluchvílci nejvíce ocení, když s nimi budete trávit čas. Zrušená schůzka, odbývání a nedostatek společně stráveného času je dokážou zklamat a ranit. Naslouchejte jejich snům a přáním!

Tipy:

* Co takhle nějaký pěkný společný zážitek? Plavba lodí nebo let balonem…

* Užijte si společně pobyt, kde bude mít váš Spoluchvílek jistotu, že se budete věnovat pouze jemu.

* Společenská hra, která zaručí, že spolu prožijete chvilky plné zábavy.

5. Dárkorád

Dárkorádi milují, když je malými a osobními dárečky zahrnujete pravidelně. Vzpomeňte si, o čem naposledy váš Dárkorád mluvil, jaké vyslovil přání, a budete za hrdinu. Pokud stále nevíte, vsaďte na dárek, který bude odkazovat na společně prožité chvilky. Dárkem koupeným na poslední chvíli ho zaručně raníte.

Tipy:

* Jaké mají koníčky a co by k nim potřebovali?

* Módní doplněk v barvě, kterou často nosí, nebo módní kousek, o kterém v poslední době mluvili.

* Co takhle vzpomínka na důležitou společnou chvíli? Fotokniha ze svatební cesty nebo dovolené či fotoplátno s obrázkem místa, kde jste se poznali.

Foto: slevomat.cz (6)