Přejít k hlavnímu obsahu

Přírodní afrodiziaka: 5 dobrých rad

Toužíte po nezapomenutelné noci a rádi byste si úspěch „pojistili“ nějakým přírodním povzbuzovačem erotické chuti a výkonnosti? Tak to zkuste, ale s rozumem.

Galerie: Přírodní afrodiziaka: 5 dobrých rad

1. Rovnou zavrhněte nesmysly typu rozdrceného rohu nosorožce – jednak je těžko seženete, jednak vám nijak nepomohou. Vyvarujte se též různých podivností nabízených více méně pokoutně šarlatány – rovněž nepomohou a mohly by i ohrozit zdraví.

2. Přijatelnější (a dle legend „zaručeně účinné“) prostředky, jako jsou ústřice či kaviár, klidně vyzkoušejte, nic proti tomu. Jistě si pochutnáte, ale že by vás to sexuálně nabudilo, to těžko. Spíš vás vzruší cena těchto lahůdek…

3. Takzvaná španělská muška může fungovat, ale POZOR! „Opravdu účinnými afrodiziaky je možné se předávkovat, neboť ve vyšších dávkách jsou to často jedy. To je případ i ‚španělské mušky‘, která vám rozproudí krev v orgánech malé pánve a podporuje erekci,“ říká Zdeňka Kulhánková z internetového obchodu Prozdravi.cz. Jde o prášek z rozdrceného zelenozlatého broučka puchýřníka lékařského, který se vyskytuje nejvíce ve Španělsku, odtud jeho název. Látka cantharidin, kterou obsahuje, je jedovatá – ve vyšších dávkách může přivodit poškození ledvin či vnitřní krvácení.

4. Klidně věřte na v tomto směru populární celer. Stimuluje centrální nervovou soustavu, takže prohlubuje prožitek, a navíc zlepšuje citlivost v intimních partiích.

5. Pomoc bez rizika nabízejí také byliny. „Doporučuje se například silně stimulující ženšen, který ovlivňuje endokrinní pohlavní žlázy. Za zmínku stojí také kustovnice čínská, která je symbolem síly, vytrvalosti, sexuální potence a touhy. Afrodiziakální účinky má i peruánská bylina maca, která zlepšuje psychickou i fyzickou výkonnost, snižuje impotenci mužů a odbourává frigiditu žen,“ uzavírá Zdeňka Kulhánková. Produkty koupíte na www.prozdravi.cz.

Foto: Depositphotos (1), archiv firem (3)