Přejít k hlavnímu obsahu

Poradna: Sex v těhotenství

Těhotenství by mělo být nejkrásnějším obdobím v životě ženy – a k tomu určitě patří i milostné zážitky. Musejí však po nich toužit oba nastávající rodiče.

Otázka: Existuje nějaký recept, jak neztratit v těhotenství chuť na milování? A jak být v tomto období přitažlivá pro partnera, aby ho sex lákal?
Sonja W., Děčín

Odpovídá lektorka a koučka Tereza Marie Dočkalová (www.coachingworld.cz)

DockalovaSexuální apetit v těhotenství ovlivňuje řada faktorů, jedním z nich je vliv hormonálních změn – některé ženy mají díky zvýšenému prokrvení pánevního dna větší chuť na sex, jiné z různých důvodů prožívají opačné pocity. Do jisté míry se na sexuálním životě v průběhu těhotenství podílí to, jaký vztah má žena k sexu před ním. Je podstatné, jaký má žena vztah ke svému tělu – lidem kolem se líbí ta, která se líbí sobě. Takže první věc, kterou doporučuji, je podívat se na nastavení své mysli: Jak se jako těhotná cítím přitažlivá sama pro sebe? Jak mohu svou přitažlivost zvýšit? Pro prohlubování intimity mezi partnery se mi zdá dobrá párová tantrická masáž, hravost k mateřství patří, takže doporučuji zapojit ji!

Své dotazy můžete zasílat na e-mail:  [email protected]

Foto: Depositphotos (1), archiv (1)