Přejít k hlavnímu obsahu

Jak se v létě nespálit

Vysoký ochranný faktor by měl mít nejen váš opalovací krém, ale také vaše citová výbava. Nejen při letních láskách se totiž můžete snadno spálit…

Podle odborníků z internetové seznamky Leyter.com jsou ženy v tomto směru citlivější než muži a krátkodobé nezávazné vztahy snášejí mnohem hůř. Sex na jednu noc, který nevyústí ve vážnější vztah, se tak pro dámy stává nepříjemnou až traumatizující vzpomínkou, zatímco pánové se jím bezproblémově baví. Zůstat vůči letním románkům naprosto imunní však asi nelze. Jak se tedy chránit před „spálením“? Máme pro vás tři důležité rady:

1. U letních lásek vždy předem počítejte s tím, že z mnoha různých důvodů nejspíš dlouho nevydrží, a snažte se uchovat si přiměřený odstup. Tím zmírníte budoucí pocit zklamání (a třeba nakonec budete příjemně překvapena). Hlavně si nic nenamlouvejte, neslibujte a nevěřte.

2. Nesnažte se uměle stavět do mužské role a namlouvat si, že vám jednorázový sex bez lásky plně vyhovuje. Klidně si užijte pár příjemných dnů a večerů, nezávazný flirt, lichotky a polibky při světle svíček, ale vlastnímu sexu se raději vyhněte. Spíš tak udržíte emoce na uzdě a nedočkáte se náhlého a bolestného konce.

3. Neprozrazujte toho o sobě mnoho, uchovejte si co nejvíc tajemství. Jednak tím letnímu románku dodáte na půvabu, jednak se tím vyvarujete možných nebezpečí. Podrobné informace o vaší osobě by mohly být snadno zneužity člověkem, kterého prakticky neznáte.

Foto: Depositphotos (1)