Přejít k hlavnímu obsahu

Úskalí emancipace 3: Jak zase udělat z chlapů chlapy

Aby muži mohli být muži, musejí ženy být ženami. A aby mohly být ženy ženami, musejí muži být muži. Ale kdo s tím tedy má začít?

Ať začnou oni! Ať se k nám chlapi chovají jako k něžným, křehkým, půvabným stvořením, která právem vyžadují ochranu, péči, obdiv, lásku! Kdepak, to byste se načekaly, milé dámy! Říká se, že moudřejší ustoupí – pusťte se do toho jako první vy (že jste moudřejší si ale nechte pro sebe). Takže:

1.    Probuďte v sobě všechnu ženskost, jež ve vás dříme (nebo dokonce tvrdě spí). To znamená: počínejte si jako dáma, dbejte na svůj vzhled, nestyďte se projevit „ženské“ emoce…

2.    Naopak v sobě uspěte (nebo spíš rovnou zaškrťte) všechny „mužské zvyky“, kterým jste dovolila, aby vás ovládly. To znamená: nebuďte vulgární, neprosazujte se silou, nevytahujte se, omezte potřebu soutěžit a dobývat, přestaňte pít a kouřit jako námořník, odložte vytahané džíny a neforemné svetry…

3.    A do třetice se ke svému partnerovi chovejte jako k muži – k takovému, jakého byste si přála mít. Zpočátku to asi budete muset předstírat. Například tvářit se, že ve zpocené hroudě, která se válí v ošoupaných trenýrkách před televizí, popíjí pivo z láhve a volnou rukou se drbe na intimních místech, vidíte hlavního hrdinu svých snů, chce trochu přetvářky. Ale dokážete-li to (zároveň se splněním bodů 1 a 2), je tu velká šance, že se váš partnerský vztah zlepší. Samozřejmě to bude nějakou dobu trvat a taky se vám to nemusí podařit vůbec. Ale za zkoušku to stojí!

Foto: Depositphotos (1)