Přejít k hlavnímu obsahu

Úskalí emancipace 2: Chybné ženské postoje

Na to, že se nám ta emancipace tak nějak vymkla z ruky, reagují mnohé z nás dosti hloupě. Jaké jsou nejčastější chybné ženské postoje?

* Dokážu všechno sama!

Budu dřít od nevidím do nevidím, dosáhnu nejvyššího vzdělání, vydělám dost peněz, uvařím, uklidím, zajistím, vychovám děti a… ON si mě pak bude ohromně vážit.

Omyl: Nebude si vás vážit, naopak vámi začne pohrdat! Pomyslí si, že jste hloupá, když vše berete na sebe. A taky, že vypadáte čím dál hůř, protože jste udřená a nemáte čas o sebe pečovat. Takže si najde milenku a vás si ponechá jako servisního technika bez nároku na úctu a odměnu.

* Najdu si lepšího partnera!

Asi jsem si špatně vybrala, když ten můj nedokáže rodinu finančně zajistit a postarat se o nás, a ještě mi dělat rytíře a skvělého milence. Takže to zkusím znovu, protože příště si vyberu lépe.

Omyl: Nevyberete si lépe. Nový partner bude vaše požadavky splňovat nanejvýš zpočátku. Časem se začne chovat stejně (ne-li hůř) než ten předchozí. Takže to budete zkoušet znovu a znovu, frustrovat sebe, děti i opuštěné partnery, a než se nadějete, život vám proteče mezi prsty.

* Zařídím si život bez chlapa!

Mužští mi v ničem nepomohou, chtějí teplé večeře a vyžehlené košile, dělají binec a lezou mi na nervy. Vlastně je k ničemu nepotřebuju – ani ten sex s nimi není nic moc. Život bez nich bude jednodušší a příjemnější. 

Omyl: Život bez partnera sice může mít nějaké výhody a po určitou dobu se může jevit docela příjemně, ale jako trvalé řešení k pocitu psychické pohody nevede. Ženy s muži patří k sobě, vzájemně se doplňují a to věčné škorpení a škádlení jim okořeňuje život. Láska je láska – kde chybí, srdce vyprahne a pocity radosti a štěstí se vytrácejí, až odejdou úplně.

Foto: Depositphotos (1)