Přejít k hlavnímu obsahu

Signály končící lásky: Nepřehlédněte je

Signály končící lásky: Nepřehlédněte je

Kopačky přišly jako blesk z čistého nebe (aspoň vám se to tak jevilo), takže jste z toho teď v šoku? Možná jste přehlížela varovná znamení…

Zdánlivě nečekaný rozchod je pro vás těžké pochopit. Říkáte si, že se přece rozcházejí lidé, kteří jsou si nevěrní, házejí po sobě talíře nebo se neshodnou na výchově dětí… Vy jste ale spolu přece byli „v pohodě“. Jenže když tak přemýšlíte nad tím, co se vlastně stalo, dost možná si začínáte uvědomovat věci, které jste dříve neviděla.

Co vás má varovat

* Málo doteků

Když někoho milujeme, potřebujeme jeho fyzickou blízkost. Začne-li vztah uvadat, najednou se vytrácejí letmé dotyky, objetí, polibky a pohlazení. Při sexu pak začnete mít divný pocit, že jde spíše o obyčejné souložení. Kam se ztratilo milování plné něhy a souznění?

* Všechno mu vadí

Najednou je váš milý naježený doslova kvůli každé maličkosti. Polívka je málo slaná a bramborák je moc bramborový. Nelíbí se mu nic, co navrhnete, a pořád jenom brblá. Lepší řešení přitom nenabídne a slovo kompromis mu pranic neříká.

* Nezajímáte ho

Úspěšně jste zvládla důležitý pracovní úkol, ráno vás čeká nepříjemná návštěva zubaře nebo jste přišla s novým účesem, a s ním to ani nehne? Pak je něco špatně. Vždyť o vás dřív chtěl vědět doslova všechno, sdílel s vámi vaše emoce a plány. Partneři by si přece měli být ve fungujícím vztahu oporou, a ne se ignorovat.

* Vyhýbá se vám

Do kina vás posílá s kamarádkou a místo na procházku s vámi vyrazí raději sám na kolo. Partner prostě bojkotuje všechny vaše snahy o společně strávený čas. Pokud ještě pronese něco ve smyslu, že potřebuje být „taky někdy chvíli sám“, zbystřete pozornost.  Proč už nestojí o vaši blízkost?

* Snaha o změnu

Uvažuje-li někdo o rozchodu, zpravidla se snaží změnit svůj zevnějšek k lepšímu. Jako by snad chtěl vypadat neodolatelně pro své potenciální budoucí známosti. Takže hubne, mění účes i šatník. Všechny tyhle indicie by vás měly zkrátka upozornit na to, že se s vaším partnerem něco děje.

Nečekejte, až to přijde

Možná si myslíte, že je váš vztah bez chybičky. Přesto se nenechte ukolébat k nicnedělání. Zajímejte se stále o partnera a naslouchejte svojí intuici. Na tu se totiž můžete ve většině případů spolehnout. Pokud dospějete k názoru, že není všechno v pořádku, začněte jednat co nejrychleji.

1. Promluvte si s partnerem

Zjistěte, co stojí za jeho chováním. Pokud má zájem situaci řešit, je z poloviny vyhráno. Na nápravě vztahu se totiž musíte shodnout oba.

2. Odhalte příčiny krize

A až se to podaří, je nezbytné je odstranit. Nevíte-li si rady, svěřte se do rukou odborníků.

Šance na zabránění rozchodu existuje a naděje umírá poslední!

Foto: Depositphotos (1)