Přejít k hlavnímu obsahu

Rande v době karantény? Žádný problém!

Udržet mezi sebou v partnerství jiskru není lehké ani za normálních okolností, kdy máme povinnosti a zájmy, díky kterým doma netrávíme až tolik času. Příjemná večeře, vycházka nebo divadlo je pro nás s partnerem příjemná a ne zcela běžná změna. V karanténě jsme společně v jedné domácnosti neustále. Jak si zpříjemnit tyto dny? Poradíme vám 6 jednoduchých tipů na dokonalé „karanténa rande“.

Ráno vstaneme, celé dopoledne jsme v pyžamu, bloumáme kolem sebe, kdykoliv něco potřebujeme, jednoduše se zeptáme a nemusíme si psát nebo volat. Nemusíme domlouvat a vybírat, kam chceme na romantickou večeři. Společný čas, který nám byl vzácností je najednou občas spíše na obtíž, protože ponorka nás čas od času pohltí. Těchto šest rad vám poradí, jak vymyslet romantické rande, ačkoliv jsme dost omezeni ve výběru.

1. Hrajte hru na „život před karanténou“
Zní to jako hloupost? Vůbec ne! Pokud nebydlíte zrovna v garsonce a máte doma alespoň 2 pokoje, kam se můžete „uklidit“, zkuste se během dne se svým partnerem nevídat a nekomunikovat. Hrajte si, že jste každý ve své práci a potkejte se až večer. Společně uvařte, oblečte se slavnostně a zkuste si povídat, tak jako dřív, když se v každé druhé větě nemluvilo o koronaviru. To si můžete nechat na jiný den. Nalijte si dobré víno a proberte plány, sny, vzpomínejte na zábavné historky, prohlédněte si fotoalbum společných fotek. Vaší fantazii se meze nekladou.

2. Zpívání, zpívání, všechny smutky zahání
Zvedněte si náladu tím, že vyzkoušíte něco nového a nečekaného. Zkuste si doma večer zazpívat například karaoke. Jistě vás to vytrhne ze stereotypu a zbaví negativních myšlenek. A pokud budete zpívat opravdu nahlas, tak se k vám možná přes zeď přidají i sousedé. K hudebnímu podkladu si můžete vybrat mnoho písníček například zde. „Je dobré nenechat si „kovidovým mrakem“ zastínit celý svůj život a dovolit mu, aby nám vzal všechny naše radosti. I když není v našich silách tohle mračno úplně odsunout, můžeme si svým přístupem udržet v životě alespoň polojasno a nechat slunce dopadat tam, kam ošklivé mračno nedosáhne. Vidět i slunná místa, je naše rozhodnutí. A pokud slunce dokážete zprostředkovat i svému partnerovi, překvapit ho něčím nečekaným a originálním a nakazit ho svojí radostí, bude váš večer sluncem přímo zalitý. Pomáhání nám všem pomáhá,“ říká terapeutka Ing. Lenka Matoušová z projektu Servis vztahů, který patří mezi projekty obecně prospěšné společnosti Women for Women.

3. Takové to domácí wellness
To, že nemůžete s partnerem jít do wellness neznamená, že si ho nemůžete vytvořit doma. V drogérii si kupte základní vybavení jako jsou pleťové masky, masírovací séra, vonné esence… Večer si pusťte relaxační hudbu, zapalte svíčky nebo vonné esence. Začněte společnou koupelí, poté si můžete navzájem dát masáž. No a zbytek je pak už na vás! :)

4. Královská snídaně v posteli
Výhodou domácí karantény je, že nemusíte ráno tolik spěchat. Pokud tedy zrovna nemáte pracovní skype poradu. Zkuste si začátek dne užít snídaní v posteli. Pusťte si oblíbenou hudbu a připravte si velkou snídani. Zapomeňte na to, že vám vadí drobky v posteli, a jen si užívejte společné chvilky,“ radí dál terapeutka Lenka Matoušová.

5. Domácí piknik
Láska prostě prochází žaludkem. Jedním z nejvíce populárních nápadu na rande bývá většinou piknik v přírodě. Ten si bohužel ale nyní nemůžeme dopřát, ale co zkusit mít piknik třeba doma v obýváku na koberci? Nebo na dece v předsíní? V bundě na balkoně? Zkuste si na hodinku vypnout telefon, ztlumit zprávy… a jen si sednout s partnerem na „deku“, dát si víno a povídat si.

6. Online rande ve čtyřech
Chodíte rádi na večeře s jinými páry? Zkuste vytvořit společný videohovor s dalším párem. Oblečte se jako do restaurace, objednejte si všichni dovážku jídla ze stejné restaurace. Dejte tablety, či počítače na večerní stůl a konverzace může začít. Třeba se vám alespoň na chvilku podaří zapomenout, že nejste v opravdové restauraci a tento zážitek vás vytrhne ze stereotypu domova.