Přejít k hlavnímu obsahu

Láska přes inzerát: Nejdůležitější pravidla, jak nenaletět podvodníkům

Máte málo příležitostí k seznámení? Řešením může být inzerát. Ušetří vám čas a někdy to může být i docela zábava. Jenže seznamování se přes internet s sebou nese i velká rizika. Na co si dát pozor, abyste nenarazila? Podívejte se na najdůležitější pravidla!

Osobní seznámení je samozřejmě stále ten nejlepší způsob, jak dotyčného poznat a cítit, zda tam ta "chemie" je, nebo není. Jenže příležitostí k potkání toho pravého zas tolik není a času je také stále méně. Řešením jsou tak i seznamky a inzeráty. Abyste však nenaletěla a zbytečně se nezklamala, je třeba dodržovat určitá pravidla:

1. Rozmyslete si, co chcete 

Dejte si záležet na textu. Pište lehce, vtipně a hlavně pravdivě. Inzerát dejte do správné rubriky, podle toho, co hledáte.      

2. Vyhněte se stalkerům

Neuvádějte přesnou adresu. Existují jedinci, kteří vás dokážou pronásledovat doslova na každém kroku. 

3. Pozor na podvodníky

Někomu může jít jen o peníze. „Podvodníci dovedou důvěřivého člověka dostat do vážných finančních problémů,“ varuje Petr Langer z Annonce. 

4. Pozor na internet!

Nenahrávejte nikam odvážnější snímky nebo videa ze svého soukromí. Nikdy nevíte, kdy je kdo zneužije. 

5. Chraňte svoje blízké

Váš nový partner bude i součástí života vašich blízkých.  Proto o své rodině raději pomlčte, dokud se s dotyčným člověkem nesetkáte osobně a neprověříte si ho.