Přejít k hlavnímu obsahu

Když vztah už nejde dál

Ačkoli některé rozhádané páry společná dovolená sblíží, v jiných případech je naopak posledním hřebíčkem do rakve vztahu. Následuje rozhodnutí: ROZVOD.

Přestože vstupujeme do manželství s předsevzetím, že náš vztah nic nerozdělí, realita je jiná. Dokládají to i statistická čísla.

* Už tři roky po svatbě je ve vztahu nespokojena víc než třetina párů. Každým rokem pak konflikty přibývají. Partneři se stále více hádají, jsou si nevěrní, až vše vyústí v rozchod.

* 64 procent ženatých mužů a 42 procent vdaných žen v České republice řeší manželské problémy nevěrou a více než polovina párů se rozvádí. Potřebují pak péči právníků i psychologů, aby je rozchod bolel co nejméně.

* V České republice bylo v roce 2009 uzavřeno 47 862 sňatků, ale zároveň došlo k 29 133 rozvodům.

* Rozhodnutí rozejít se bývá jedním z nejtěžších životních kroků. Pokud jste skutečně rozhodnuta to udělat, musíte si být naprosto jista, že je to jediné možné řešení. Musíte si uvědomit, že vás to bude stát hodně sil, nervů i peněz. Pokud však na to vše budete připravena, bude pro vás rozvod o něco jednodušší.

* Omezte konflikty. Vyhněte se emocím a buďte chladná. Neobviňujte partnera z rozpadu manželství a nereagujte vyhroceně na stejná obvinění z jeho strany.

Foto: Depositphotos (1)