Přejít k hlavnímu obsahu

Digitální vztahy 3: Seznamování

Pro nesmělé jsou digitální možnosti komunikace obrovskou šancí – díky nim se mnohem snáz odhodlají k pokusu o seznámení.

Oslovení „slečno, nešla byste se mnou na kafe?“, na něž se pak po dvaceti letech šťastného vztahu tak hezky vzpomíná, sice esemeska plnohodnotně nenahradí, ale fakt je, že otevřený pokus o seznámení chce trochu odvahy. Případné odmítnutí face to face totiž může víc zabolet, což je pro ostýchavé někdy až nepřekonatelná hrozba. A je všeobecně známo, že spousta možná velmi perspektivních vztahů nikdy nedostala ani šanci vzniknout kvůli tomu, že se někdo bál to zkusit a k oslovení vyhlédnutého protějšku prostě nesebral kuráž. A ten dotyčný protějšek sice cítil, že by chtěl, mohl a měl být osloven, ale sám měl taky strach začít… Tady dává virtuální komunikace nesmělým obrovskou šanci. Vyťukat pár slov do mobilu nebo do mailu tolik odvahy nežádá. A ještě navíc si lze text dlouze rozmýšlet, aby byl co nejlepší, a k dovršení všeho se při tom nikdo nezakoktá ani nezačervená. Jestli pak vyvolený objekt zájmu vůbec neodpoví nebo napíše „NE“, příjemné není, ale tragédie taky ne.

Digi Valentýn

Ačkoli přání posílaná mailem nebo mobilem se obecně považují za méně zdvořilá a srdečná než ta pronesená osobně či napsaná ručně, u valentýnských přáníček by měli všichni Guthové-Jarkovští přimhouřit oko. Obáváte-li se oslovit někoho, po kom ve skrytu duše toužíte, elektronická valentýnka vám to usnadní. Využijte tedy příležitosti – šance, že se vám to vyplatí, je velká, riziko prakticky žádné. Aby však měly elektronické valentýnky úspěch, nezapomeňte jim dodat trochu originality – zkrátka něco ze sebe. Obrázek, žertík, prostě dobrý nápad, který je důkazem, že vám dotyčná či dotyčný stojí za lámání hlavy. Esemesková přáníčka rozhodně nesmějí v adresátovi vyvolat dojem, že jsou „unifikovaná“ a že je v téže podobě rozesíláte více lidem. Také se vyvarujte kopírování z internetu (to totiž zcela jistě napadne spoustu lidí a dostat 15× totéž přání věru nikoho neoslní). Jen valentýnka působící opravdu osobně má šanci!

Foto: Depositphotos (1)