Přejít k hlavnímu obsahu

Digitální vztahy 2: Kdy SMS pomáhají

Posílání textovek nikdy nenahradí skutečnou blízkost. V některých případech však mohou partnerskému vztahu pomoci.

* Myslím na tebe

Kdo miluje, touží být se svým protějškem v co nejčastějším kontaktu (a on s ním). Obě strany to těší a posiluje to jejich vztah. V první fázi známosti se zamilovaným zdá obtížné oddělit se od sebe jen na pouhých osm hodin pracovní doby, což jim SMS pomáhají „přežít“. A rozdělí-li partnery velká vzdálenost nebo se musejí rozloučit na delší dobu, umožňují jim esemesky dávat si najevo, že i tak si jsou v duchu stále nablízku.

* Vysvětlování

Pokud jste se s miláčkem poškorpili kvůli nějakému nedorozumění, snadno se může stát, že ve snaze mu to osobně vysvětlit se do problému zamotáte ještě víc. V esemesce či mailu máte možnost si dobře promyslet formulaci, která věc uvede na pravou míru. Adresát pak není nucen reagovat okamžitě, takže si i on všechno může lépe promyslet, než odpoví. Pravděpodobnost, že si tímhle způsobem vše úspěšně vysvětlíte, je vysoká.

* Lhaní a výmluvy

Ačkoli obecně platí, že mluvit pravdu je správné a většinou i praktické, zatímco lhát se nemá a většinou se na to přijde, někdy je „úprava skutečnosti“ potřebná i omluvitelná. Kdo lže, jako když tiskne, nemá problém. Pro koho to však není zrovna běžné, na tom se lež většinou pozná podle celkového projevu, výrazu a gest. Esemeska nebo mail toto riziko eliminuje. Což může být někdy i milosrdné. Ale nezneužívat!

Foto: Depositphotos (1)