Přejít k hlavnímu obsahu

Co muži na ženách nechápou 5

Závěr seriálku nejčastějších mužských otázek na „nepochopitelné“ ženské chování nás dovede ke staré pravdě, že hádky jsou od toho, abychom se sladce usmiřovali…

Proč žena zamotá hlavu i chlapovi, který dřív střídal ženské jak na běžícím pásu?

Takové, kterým se to podaří, byly ve správný čas na správném místě a umějí „zabrnkat“ na správnou strunu. Kromě toho syndrom vyhoření nesouvisí jen s prací, týká se i promiskuitního chování – Casanovu už nebaví být Casanovou. Dalším vysvětlením je mužská ješitnost. Je-li žena atraktivní a dobrá v posteli, stoupne muži sebevědomí a připadá si jako neuvěřitelný borec. „Kočička“ má vyhráno. Pro osudovou lásku neexistuje vysvětlení.

Proč se se ženami pohádáme, i když nechceme, a proč se nejhorší hádky odehrávají v neděli?

Důvodů k hádkám mají obě pohlaví mnoho. V životě se bez hádek neobejdeme – někdy si stojíme za svým a nechceme ustoupit, jindy reagujeme zbytečně podrážděně na některý z podnětů, který vnímáme jako špatný, i když partnerovy úmysly jsou čisté. Přestože jsou hádky často nesmyslné a nikam nevedou, jsou dobré k tomu, že skrze ně dáme průchod emocím a pročistí se vzduch. Co se týká nedělních hádek, podle psychologů existují dvě vysvětlení a vždy jde o jednu z variant tzv. neurotické deprese. Tou první je známá ponorková neuróza, během níž si lidé začnou lézt na nervy i maličkostmi. Tou druhou je tzv. nedělní neuróza, která souvisí s otázkami týkajícími se smyslu naší vlastní existence. Jednoduše řečeno, něco končí (víkend), něco začíná (pracovní týden), a v našem životě se nic nezměnilo. Cítíme se frustrovaní a naše frustrace se ještě prohlubuje. Ruku na srdce, nejsou hádky na světě jen proto, abychom se mohli sladce usmiřovat?

Náš tip: Více na toto téma se dozvíte z knížky poradenského psychologa Tomáše Nováka a psychiatričky The Beastess Na co se ptají muži o ženách (vydala Grada).

Foto: Depositphotos (1)