Přejít k hlavnímu obsahu

5 důvodů, proč je dobré říkat “mám tě rád”

Žijeme v době, ve které převládá logika nad emocemi. Využíváme tak čím dál tím méně naší pravou hemisféru, která je za zodpovědná za kreativitu a emoční prožívání. A to je velká škoda, nemyslíte?

Pojďme se dnes trochu navrátit k našim emocím a podívat se na to, proč je dobré vyjadřovat lásku k druhým i k sobě samotné...

1. Láska nás léčí

Věděli jste, že každá emoce v sobě nosí určitou frekvenci? Čím více je pozitivní, tím vyšší frekvenci má. Bylo již vědecky dokázáno, že pozitivní emoce mohou léčit nejen našeho ducha, ale i fyzické tělo. Protože každá emoce je nositelem bílkovinné struktury, a tím pádem může reálně ovlivňovat naše zdraví. Láska má nejvyšší frekvenci, a proto je pro nás maximálně léčebná.

2. Otevíráme svá srdce

Když vyjadřujeme pozitivní emoce a prožíváme například lásku k druhému, otevíráme tím naše srdce a posilujeme svoji srdeční čakru. Díky tomu můžeme prožívat naplněný život, který nám dává smysl a navíc léčíme i své srdeční centrum. Zkuste si někdy v oblasti srdce představit růžovou barvu, která vaše srdce otevírá a přináší vám pocity blaha i milovanosti. Při každém nádechu vnímejte léčivé světlo a s každým výdechem odchází z vašeho srdce i těla strach, který je opakem lásky.

3. Dáváme druhým najevo své pocity

V mezilidské komunikaci a projevování pocitů se ještě máme co učit. Může pro nás být obtížné své emoce sdělovat, protože jsme kvůli tomu byli v minulosti zraňovány nebo zesměšňovány. Když ale druhému upřímně vyjádříte lásku, druhá strana pocítí důležitost a uvědomí si, jak moc pro vás znamená. Nebojte se tedy své emoce vyjadřovat, ať jsou jakékoliv.

roses

4. Umíme sami sebe ocenit

Tou nejdůležitější formou lásky je ta, kterou cítíme vůči sobě samotným. Zkuste si dnes stoupnout před zrcadlo a nahlas si pro sebe říci: “Mám se ráda”. Uvidíte, jakou sílu budou vaše slova mít, a možná vás dovedou až k ozdravnému pláči. Nebojte se podporovat sebe pomocí slov a hýčkání, sebelásky není nikdy dost!

5. Přinášíme si do života radost

Kdo by se neradoval, když je zamilovaný a cítí vůči druhým lásku? Radost je sestrou lásky, která do vašeho života přijde přirozeně, pokud prožíváte láskyplné pocity a také je projevujete. A radost chce mít přece každý z nás!

Hledáte motivaci, inspiraci nebo rovnováhu? Podívejte se sem.