Přejít k hlavnímu obsahu

Hledáte lásku "na síti"? Pozor na tyto věci!

Najít si dnes partnera je prostě složité. Obzvlášť, když jste celý den v práci a večer jste rády, že si stihnete ulovit něco k jídlu nebo vyvenčit psa. A pokud cíleně nehledáte pejskaře z okolí padesáti metrů od baráku nebo prodavače z obchodu za ním, možná vás kolikrát napadne najít velkou lásku na síti. Neříkáme, že je to špatně, ale tohle byste měla minimálně zvážit předtím, než se zaregistrujete.

Pamatujete si film Láska přes internet? Jestli čekáte, že vaše zkušenost vykouzlí stejně dojemný scénář, raději uberte plyn. Za prvé: nejste Meg Ryan, za druhé: Hanksů na seznamkách není hodně. Zato je tam dost mužů, kteří nemají čas seznámit se jinde, hledají holku na sex nebo se jen nudí.

O krok vpřed (hlavně myšlením)

Kategorie jedna je sice plná potencionálně zajímavých mužů, ale je o ni také největší zájem, takže počítejte s vysokou mortalitou vaší naděje. Dvojka, tu nechcete. Introvert, který se bojí promluvit i na prodavačku v trafice, není chlap do života. Trojka je zajímavá, ale jen pokud chcete to samé, a ze čtyřky se může vyklubat pouze chronický lhář, který si na vás bude léčit mindráky z toho, že je pod pantoflem. Chcete do toho i přesto jít? Dobře, pak ale také promyslete typ seznamky.

Seznamky lze jednoduše rozdělit do dvou kategorií: placené a neplacené. Obě mají výhody a samozřejmě řadu nevýhod. V každém případě není dobré dívat se na to jen z jednoho pohledu. Seznamování je totiž v každém případě super byznys. Mimochodem, věděly jste, že například existují společnosti, které nabízejí „materiál“ na barové akce? Funguje to tak, že jdete na akci, kde se můžete cíleně seznamovat, agentura je ale domluvená s poskytovatelem (bar, restaurace) a dostává velkou část jako provizi nejen ze vstupného, ale i z vaší konzumace. Každý markeťák by vám řekl, že se jedná o dokonalý win-win-win model, který se vám může morálně příčit. Jenže nezapomeňte, že agentury, které vám nabídnou placené členství, fungují jako dobrý filtr lidí. Odpadá tak hodně těch, kteří se jen nudí a pro zábavu brouzdají na online seznamkách. Pak je tu i záruka, že dostanete skutečně nějaké služby. Například velmi kvalitní seznamky párují lidi na základě stejných zájmů, takže se k vám nedostane rybář, který bydlí v lese, když se bude vědět, že lodičky nesundaváte ani do postele a podobně. Ovšem může vás stát i několik tisíc měsíčně.

TINDER, TAM TO JEDE

Velkým hitem je Tinder. Stáhnete si jej v aplikaci do mobilu, a když máte volnou chvilku, můžete projet pár profilů. V základním nastavení si zadáte, jak starého muže hledáte i v jaké vzdálenosti. Výhoda je, že se nemusíte omezovat na Čechy, ale prakticky na celý svět. Partnery vám pak hledá sám program. Jednotlivým profilům v praxi zadáváte jen ano, nebo ne a v momentě, kdy dáte ano vy a protějšek vysloví ano i pro vás, aplikace vás spáruje. Tím odpadá riziko, že budete odmítnuta, oba dva víte, že se sobě navzájem líbíte, a nic nebrání dopisování a poznávání se. Jenže... těch falešných profilů! Ztrácet čas pak můžete klidně i dva měsíce s malým připlešlým tlusťochem, který se schovává za fotku kopie Javiera Bardema. 

Důvěřuj, ale prověřuj

Říkáváme to po generace, tak na to nezapomínejme ani dnes při hledání protějšku. Když najdete pár zajímavých mužů na seznamce, dívejte se, jakou mají přezdívku. Je jasné, že ne každému se tam chce dát hned jméno a příjmení, ale typy Agent007, Sexboy apod. nevěstí nic dobrého. S protějškem si samozřejmě vyměňte pár zpráv a sledujte, jak plyne tok informací. Pokud vám o sobě napíše vše už v první zprávě, můžete ztratit chuť jej poznat, jestli zase bude mít moc dotěrných otázek, proč si s ním psát dál, a pokud u něj vypozorujete, že mluví jen o sobě, také to nebude princ na bílém koni. Analyzujte zprávy a hledejte v nich něco, co je vám blízké. Byl ten člověk upřímný, byl vtipný, byl pozorný? Na to byste měla umět odpovědět velmi brzy a na základě toho se rozhodnout, jestli ho chcete vidět „real“.