Přejít k hlavnímu obsahu

Květinový superúplněk nastane 16. května: Umožní velký posun ve vašem životě a odhalí vaše pravé „já“

Info ikona
Úplněk

Květinový superúplněk dosáhne svého vrcholu ráno 16. května. Navíc se tento superúplněk bude na některých místech ve světě shodovat se zatměním Měsíce. Podívejte se, co byste měli vědět o úplňku, kterému se také říká „květinový“, a která znamení jím budou nejvíce ovlivněná.

První superměsíc tohoto roku

Květnový úplněk je vůbec prvním superměsícem letošního roku. Superměsíc je označení jevu, kdy se Měsíc obíhající Zemi přiblíží na své eliptické dráze nejvíce k planetě ve fázi úplňku. V roce 2022 nás čekají hned čtyři superměsíce! Květnový úplněk se také shoduje s úplným zatměním Měsíce, ke kterému dochází, když Země stojí přímo mezi Měsícem a Sluncem. Země pak na Měsíc vrhá svůj stín, což Měsíci dodává načervenalý odstín. Takovému jevu se pak přezdívá „krvavý Měsíc“. Toto úplné zatmění Měsíce nastane v pozdních nočních hodinách v noci z 15. na 16. května a bude viditelné i v částech západní Evropy.

Info ikona
Eclipse

Květinový úplněk

Označení Květinový úplněk nebo také květinový Měsíc není pro toto období nijak překvapivé, tento měsíc totiž všude rozkvétají stromy i květiny. Příchod jara znamená i zvýšenou aktivitu zvířat, proto se někdy květnovému úplňku říká creeskými jmény: Měsíc snášení vajec, Žabí Měsíc nebo Měsíc línajících poníků. Všechna tato jména totiž značí, že teplé počasí je již na cestě!

Je na čase jít dál

Období zatmění nejsou vždy procházkou růžovým sadem. Ani toto zatmění Měsíce není výjimkou. Čekají vás náhlá zjištění a velké posuny ve vašem životě. Během květnového úplňku tohoto roku dosáhnou vaše emoce vrcholu a díky tomu dojde k odstranění všeho, co potřebujete nechat za sebou – ať už jste připraveni nebo ne. Duchovní význam květnového vyvrcholení Květinového měsíce připomíná, že přechod od semínka ke květu vyžaduje plnou transformaci a tento druh znovuzrození není vždy snadný. Úplněk s sebou také přinese nával energie, napětí a silné emoce. Díky současnému zatmění Měsíce bude jeho síla pravděpodobně ještě intenzivnější než obvykle.

Info ikona
Kozoroh

Odhalíte své pravé "já"

Květinový úplněk vám umožní čelit pravdám, které leží pod povrchem vašeho života. Umožní tak vašemu pravému "já", aby naplno rozkvetlo. Květinový měsíc je plný potenciálu, ale musíte si uvědomit, že některé květiny mají trny. Zatmění s úplňkem se odehrává v hlubokém a mocném znamení Štíra, což přináší do popředí otázky moci, kontroly a utajení a nutí vás čelit pravdě v jádru těchto věcí. Cílem je podívat se pod povrch životů a uvědomit si, co se skrývá ve stínech, aby to konečně mohlo vyjít na světlo. Energie Štíra vám pomůže očistit mysl od emocionální zátěže, což vytvoří prostor pro váš růst. Buďte připraveni čelit svým pocitům a vyházejte kostlivce ze skříně. Slunce a Měsíc budou využívat mnoho dalších planet, díky čemuž bude energie zatmění ještě dramatičtější a intenzivnější. Navíc zažijete čerstvý vstup šťastného Jupitera do ohnivého Berana.

Nejvíce ovlivněná znamení

Během Květinového úplňku budou nejvíce ovlivněná tato 3 znamení: Beran, Býk a Štír.

Berany čekají velké proměny. Měsíc je také bude nutit čelit jejich karmě. Měli by se také zamyslet nad svými financemi, zdroji a koncem jedné své éry. Musí se rozhodnout, jaké změny je třeba přinést do života právě teď.

Býci jsou v partnerských vztazích právě teď poněkud turbulentní. Zatímco zatmění skrývá výhled do budoucna, úplněk přiměje Býky odloupnout vrstvy vztahů a rozhodnout se, zda jsou v hloubce v souladu s jejich cíli.

Zatmění Měsíce nastavuje Štírům zrcadlo k jejich silným a slabým stránkám a potlačeným emocionálním potřebám. Tato intenzivní sebereflexe jim umožní přerušit vazby se špatnými lidmi, situacemi nebo návyky.  

Zdroje: Bustle, Almanac