Přejít k hlavnímu obsahu

Horoskop: Nejhorší den čeká Vodnáře, Lva a Raka už brzy. Bude to 14.1

Info ikona
horoskop

Pozor, 14. ledna 2022 začíná důležitá astrologická událost: Merkur je opět retrográdní. Tři znamení zvěrokruhu čelí těžké fázi!

14. ledna 2022 by se měla mít na pozoru celkem tři znamení zvěrokruhu. Co je na tomto datu tak zvláštního? Od tohoto dne je Merkur v roce 2022 poprvé retrográdní, a to na necelé tři týdny do 4. února. Když jsou planety retrográdní, zdá se, že mění kurz a pohybují se na obloze směrem zpět. Jde pouze o optický klam, ale této události se příznivci astrologie obávají, zvláště pokud je zasažen Merkur. Důvod: Retrográdní Merkur je primárně spojen s nedorozuměními a komunikačními problémy, zkrátka: nastupuje fáze, která vysává sílu a stojí vás vaše nervy. První retrográdní Merkur roku zasáhne tři znamení zvěrokruhu obzvláště tvrdě:

Rak

Zrozenci Raka jsou považováni za velmi emocionální a 14. ledna se jejich emoční svět obrátí vzhůru nohama. Staré konflikty se náhle znovu vynoří a vy berete každé slovo mnohem osobněji, než bylo pravděpodobně míněno. A zpochybňována je i loajalita některých přátel. Než uděláte ukvapené závěry, Raci by si měli uvědomit, že jsou citlivější než obvykle, a proto projevují netrpělivost a nesnášenlivost.

 

Lev

Také ve znamení Lva se toho od 14. ledna hodně děje – zejména pokud jde o mezilidské vztahy. Retrográdní Merkur přivádí vztahy ve znamení zvěrokruhu do centra pozornosti a kontakt z minulosti se může náhle vrátit k životu. Ale má tato osoba skutečně ty nejlepší úmysly? Opatrnost se doporučuje i při prohlubování nového vztahu. Od 14. ledna existuje zvýšený potenciál pro konflikty a nedorozumění mohou zničit nový vztah v zárodku ještě předtím, než skutečně začne.

Vodnář

Protože první retrográdní Merkur prochází znamením Vodnáře v roce 2022, znamení zvěrokruhu pociťuje účinky na velmi osobní úrovni. Vodnáři se cítí ve své kůži nepohodlně a cítí velkou míru nejistoty. Mají také pocit, že jim nikdo nerozumí. Nyní je čas zařadit nižší rychlostní stupeň a pečlivě si promyslet další kroky, jinak byste mohli učinit rozhodnutí, kterého budete později litovat.