Přejít k hlavnímu obsahu

3 nejdůležitější zahradnické potřeby aneb jak dát zahradu po zimě zase do formy s minimální námahou?

Příprava zahrádkářské sezóny je v plném proudu a vy ještě nemáte svou zahrádku v takovém stavu, v jakém byste si představovali? Pořádně vše rozplánujte, doplňte svůj sortiment zahradnického náčiní a vybavení a uvidíte, jak vám práce půjde od ruky. Zahradničení přece není jen o tvrdé práci, ale hlavně o radosti a odreagování.

Rýč a lopata

Pro bezproblémovou práci na zahradě platí zásadní pravidlo, a to zní, aby bylo veškeré nářadí kvalitní a odolné – tím ušetříte nejvíce času a námahy. Zahradnické potřeby, nářadí a náčiní by mělo být vyrobeno z kvalitního a zároveň nezávadného materiálu. Zároveň by mělo mít ergonomický tvar a ideálně být i co nejlehčí.

To samozřejmě platí i pro to nejdůležitější zahradnické náčiní jako je rýč a lopata. Všechny by však měly mít společný jmenovatel, a to lehká, a přitom pevná násada. Právě ta se vyrábí buď na principu skelného vlákna nebo z hliníku. Výhodou je také ergonomická rukojeť, kterou nabízí například výrobce Top Shop.

Zahradní kultivátor

Neopomenutelnou součástí zahradního nářadí je i jejich vyváženost. Například ruční kultivátor Tornadica je speciálně konstruován tak, aby práce s ním tolik nezatěžovala záda. Při práci s ním se zátěž naopak rovnoměrně rozdělí mezi nohy, ruce a břišní svalstvo, tudíž nevzniká nadměrná zátěž zad ani ramenou.

Rýč, motyka nebo vidle jsou sice základem, který by vám neměl na zahradě chybět, ale pokud si chcete práci usnadnit a tolik se nenadřít při pletí či kypření půdy, po koupi ručního kultivátoru určitě popřemýšlejte.

Zahradní nůžky

U zahradních nůžek kromě ostrých čepelí oceníte také to, když jsou čepele potaženy speciálním fluorplastovým povlakem. Tento povlak je nepřilnavý, při stříhání téměř nezpůsobuje odpor a ostří nůžek tak lépe pronikne dřevem.

zahradnické potřeby
Doporučená videa z partnerského webu z Lifee.cz: Tvoříme S Lifee Valentýnská Nádoba Na Svíčku