Přejít k hlavnímu obsahu

Svěží nealko koktejly do pěti minut

„Osvěžující koktejly k teplejšímu počasí patří, proto jsem vytvořil recepty, které zvládne umíchat opravdu každý. Snažil jsem se, aby se příprava vešla do pěti minut. Všechny suroviny na koktejly přihodíte k běžnému nákupu, pokud je doma již nemáte. Nakrájíte meloun nebo jahody a vykouzlíte lehké drinky plné vitamínů, které potěší chuťové buňky i oko. Ovoce a zelenina by měly patřit k našemu každodennímu jídelníčku, když je třeba podpořit imunitu. Místo svačiny si je tentokrát dejte v zábavných nealko koktejlech," říká Achim Šipl.

Water Fresh 
Osvěžující a hydratující kombinace bez přidaného cukru. Základem jsou dvě příbuzné a svěží suroviny – meloun a okurka – doplněné o minerální vodu Mattoni.  

Složení: 
5 kostek melounu 
Několik plátků okurky 
1 plátek citrónu 
Perlivá Mattoni na zalití 

Postup: Vše nakrájejte, jednoduše naaranžujte do sklenice a dolijte minerální vodou Mattoni. Jako ozdobu použijte lístky máty.

Orient Express 
Lehký drink s nádechem orientálního koriandru. Jahody velmi dobře fungují právě s mladým hráškem a společně s koriandrem vás budou nutit pít jej stále dokola. 

Složení: 
Hrášek 
Jahody 
Koriandr 
Citrón 
Lžíce cukru 
Perlivá Mattoni 

Postup: Jahody, hrášek a citronovou šťávu rozmačkejte v cukru přímo ve sklenici, přidejte koriandr (nemačkejte). Sklenici doplňte ledem a dolijte perlivou Mattoni. Promíchejte a ozdobte snítkou koriandru a trochou hrášku. 

Red & Fresh 
Ranní koktejl jako součást jarního detoxu v sobě kombinuje vitamíny, antioxidanty a minerály. 

Složení: 
1x malá červená řepa 
1x mrkev 
Kousek zázvoru 
Půl vymačkaného citronu 
Perlivá Mattoni 

Postup: Rozmixujeme přísady se třemi kostkami ledu, přelijeme do vyšší sklenice a doplníme minerální vodou Mattoni. 

3 slides, created on 24/Apr/2020 - 12:50:02
Doporučená videa z partnerského webu z Lifee.cz: Tvoříme S Lifee Valentýnská Nádoba Na Svíčku