Přejít k hlavnímu obsahu

6 důvodů, proč je kokosový olej jedinečný

Kokosový olej je takový malý přírodní zázrak – kromě kuchyně jej můžete využít i v péči o pleť a tělo.

1. V kuchyni je jeho použití opravdu variabilní. Je vhodný k vaření, pečení a smažení. Jeho výhodou je, že se na rozdíl od ostatních tuků nepřepaluje. Skvěle chutná i ve studené kuchyni, jen tak sám o sobě (účinky viz níže) nebo místo olivového oleje jako součást salátové zálivky.

2. Má blahodárné zdravotní účinky. Zrychluje metabolismus, dodává unavenému tělu energii, působí pozitivně proti cholesterolu a podporuje imunitu.

3. Pokud držíte dietu, přijde vám vhod. Podporuje totiž redukci váhy a celkové snížení obsahu tuku v těle. Snězte třeba pár kávových lžiček denně.

4. Díky svým vysoce hydratačním účinkům jej používají i lidé s extrémně suchou pokožkou. Starší ženy jistě potěší, že také pomáhá v boji proti vráskám. Navíc ho nejen v zimě můžete použít jako balzám na rty nebo místo masážního oleje.

5. Když si s ním budete pravidelně čistit zuby, hezky vám je vybělí. Také ničí zubní bakterie, což je fajn, jelikož na rozdíl od zubní pasty vážně skvěle chutná.

6. Vyživuje nejen pleť a tělo, ale i vlasy. Můžete si ho pravidelně vtírat do konečků umytých i suchých vlasů. Kanadská vlogerka Michelle si vlasy vyživuje domácí maskou, na kterou míchá 2 polévkové lžíce oleje, 1 polévkovou lžíci medu a 1 vajíčko. Vlasy si pak stáhne do ručníku kvůli udržení tepla a nechá působit, jak nejdéle to jde. Zkuste to také, budou pak hydratované, hladké a lesklé.