Přejít k hlavnímu obsahu

Párty po Finsku: Máme pro vás recepty na koktejly, které musíte ochutnat

Koktejly a panáky jsou jako stvořené pro přípitky s přáteli. Máme pro vás recepty na drinky s vodkou Finlandia, které jsou perfektní pro každou příležitost. Kippis!

Sezóna vánočních večírků a silvestrovských oslav se blíží a tak jsme pro vás připravili tipy na zajímavé drinky, které zpestří každou takovou příležitost. Základem všech drinků je vodka FINLANDIA, která ztělesňuje to nejlepší z Finska. FINLANDIA se od letošního roku pyšní novým, inovativním designem láhve, který ale skrývá nezměněnou recepturu této oblíbené vodky.

FINLANDIA vodka je vyrobena z ječmene, který zraje pod paprsky půlnočního slunce, které v létě po celých 72 dní nezapadá a dovoluje tak finskému ječmeni, aby vyzrál dozlatova. Po spojení s pramenitou vodou přirozeně filtrovanou přes ledovec starý 10.000 let se celý proces zakončí destilací. Tak vzniká ta nejlepší jemná chuť FINLANDIA vodky, která se od letošního roku pyšní novým, inovativním designem láhve.

Tradiční čistá FINLANDIA Vodka je doplněna také o široké portfolio ochucených vodek, které jsou vyrobeny z kvalitní FINLANDIA vodky, obsahují 37,5% alkoholu a jsou obohaceny o příchuť a vůni ovoce. Na trhu je šest příchutí – Grep, Kokos, Limeta, Black currant (černý rybíz), Brusinka a Mango. Všechny příchutě jsou ideální pro přípravu unikátních drinků, které si snadno namícháte sami doma a potěšíte tak přátelé na vánoční nebo silvestrovské party. Ochutnat je samozřejmě můžete i ve vašem oblíbeném baru nebo restauraci.

Pro ni i pro něj

Absolutní klasikou, kterou ocení mužské i ženské publikum a kterou můžete potěšit hosty při jakékoliv příležitosti je Vodka Martini. Tento klasický koktejl z vodky vás odmění úžasnou chutí. Stačí smíchat 4 cl Finlandia vodky s kapkou suchého vermutu. Pro ženy doporučujeme jednoznačně Grep & Tonik, který je jemnou alternativou na klasický gin tonik. Tento oblíbený drink namícháme velmi snadno, když spojíme 4 cl vodky Finlandia Grapefruit s 10 cl toniku a ledem. Pro muže máme dva vyloženě pánské drinky. Koktejl Finlandia Spicy Mule je severským twistem na koktejl Moscow Mule a je známý svým mimořádně ostrým nástupem. Milovníci short drinků mohou vyzkoušet Fin Dog, což je ostrý a pikantní panák vodky Finlandia s perfektní chutí pro chladnou zimu.

Tohle musíte zkusit

Mule Fin Dog

Budtete potřebovat: 2 cl klasické vodky Finlandia,  1,5 cl sirupu z lesních plodů, 3 kapky tabasca, 1 kapka balsamica, černý pepř

Postup: Nalijte sirup a balsamico do vychlazené panákové sklenice, přidejte tabasco, dále ledově studenou vodku a ozdobte pepřem. Kippis!

Finlandia Spicy Mule

Budete potřebovat:  4 cl vodky Finlandia, 12 cl zázvorového piva,  1 kapka limetkové šťávy, čerstvý zázvor, čerstvá chilli paprička, Kippis!

Postup: Promačkejte ve sklenici zázvor s nakrájenou papričkou, přidejte limetkovou šťávu a zázvorové pivo, nakonec dolijte vodku a ozdobte limetkou a chilli papričkou.