Přejít k hlavnímu obsahu

Nevyhazujte, prosím, vymačkané citrony. Povíme vám proč

Info ikona
Lemons

Jakmile je citron vymačkaný, putuje rovnou do koše. Přečtěte si zde, proč byste si měli nechat slupky z citronu ještě doma a využít je. Můžete s nimi uklidit skoro celou domácnost. Svět ženy vám ukáže, jak na to!

Citron je skutečně zázračný lék

Citrony se používají především v kuchyni. Nezáleží na tom, zda se objeví v citronovém koláči nebo jako plátky ve vodě. Žluté ovoce dokáže mnohem víc. Citron může být použit například jako kosmetický přípravek nebo lék na bolest v krku. Nenechte se zmást, zbytky citronu mohou být užitečné i v domácnosti.

Všestranný citron

Citron je skutečně všestranným pomocníkem. Když vám zůstane kůra od vymačkaného citronu, můžete s ní odstranit nepříjemný vodní kámen z umyvadla. Díky obsahu kyselin se kámen sám rozpustí a citronová šťáva má rovněž antibakteriální účinky. Zkuste vložit vymačkaný citron do myčky, tam si vás zase získá svou ovocnou vůní.

Pokud používáte citron v kuchyni pravidelně, je to lepší a především levnější a šetrnější než jakýkoli chemický čistící přípravek. Slupku od citronu proto nevyhazujte, ale v domácnosti ji zkuste využít na maximum.

Připravte si sušené citronové slupky

Sušené citronové slupky se snadno vyrábějí doma! Použijte je v receptech nebo k výrobě čisticích prostředků a domácích kosmetických výrobků. Kůra citronu obsahuje oleje, které jsou nabité vůní a chutí citronu, a sušené citronové kůry můžete uchovávat v ledničce až po dobu jednoho roku!

Desetiminutové jarní čištění ledničky. Ukládáte potraviny na správné místo?

svetzeny.cz

Olej, který pomáhá hubnout? Existuje jich hned pět. Vyberte si ten nejvhodnější

svetzeny.cz