Přejít k hlavnímu obsahu

Hubnutí začíná v hlavě aneb 3 tipy, jak nastavit mysl

Shodit nějaké to kilo, to není jen proces, který se dotýká vašeho těla. Důležitou roli sehrává i vaše psychika. A pokud není naladěná na pozitivní notu, může vašemu redukčnímu programu pořádně překazit plány.

Je dokázáno, že pokud budete hubnutí nazývat dietou, nebo se pustíte do nového stravovacího režimu s vědomím, že to nikdy nemůžete dokázat, moc se toho na vaší siluetě nezmění. Zkuste do života přizvat tato pravidla a uvidíte, že se konečně začnou pořádně hýbat ledy.

1. Já to dokážu

Věřte si. Vlastní sebevědomí a sebemotivace vám dá do začátku nejvíce síly. Když si k tělu připustíte vidinu úspěchu, dokážete dosáhnout přesně toho, co si usmyslíte.

„Pozitivní vnímání sebe sama stojí na dvou pilířích. Prvním je sebehodnota: mám se rád (to nám moc nejde), druhým kompetentnost: něco umím, něco jsem dokázal. Pokud jste se rozhodli začít hubnout, stanovte si různé menší cíle, jichž lehce dosáhnete, a tím posílíte svou sebedůvěru. Pozitivně vnímejte i nepatrné úspěchy, opakovaně se chvalte, a tak posilujte podvědomí, které řídí vaše chování. A na tom stavte,“ radí klinický psycholog, Mgr. Petr Křenek.

2. Nazývejte věci správnými jmény

Záleží také na tom, jak svou cestu za krásnějšími křivkami budete nazývat. Věřte, že dieta je to nejhorší slovo, které můžete používat. V mysli je totiž spojováno s řadou negativních pocitů, jako je utrpení, hladovění, strava bez chutě. Psychika má sílu zablokovat celý proces hubnutí, pokud je založené na postupech, které jsou vám nepříjemné. 

woman

Jděte na to opačně, lépe a pozitivně. Přemýšlejte nad úbytkem váhy jako o nové přínosné cestě, osvobození, cestou za lepším a krásnějším „já“. Najděte takový model, který vás netrýzní, buďte na sebe pyšní a udržujte duševní pohodu, ale i tělesnou aktivitu.

3. Nebuďte na to sami

Ve dvou se to lépe táhne. Že už jste to slyšeli? Pak vězte, že v případě hubnutí, je to obzvlášť důležitá pravda. Jakmile nabydete pocitu, že za svou siluetu nejste odpovědní jen sami sobě, budete se neustále chtít zlepšovat a dokazovat svou sílu, vůli a vytrvalost i druhé straně.

Aby měl celý hubnoucí efekt opravdu bezpečný průběh, dopřejte si individuální a především komplexní přístup. Zvolte program na míru vytvořený podle vašich dispozic a možností, s osobním odborným dohledem, který na pravidelných konzultacích usměrňuje plán nízkoenergetické stravy i tělesné aktivity. Dopřejte si jednou v životě vlastního výživného poradce s odborným a osvědčeným přístupem a uvidíte, že to bude naposledy.