Přejít k hlavnímu obsahu

Děti radí dospělým: 7 rad, jak být šťastný

Hledáte do nového roku recept na štěstí? Zeptejte se dětí! Ty totiž mají jasno. Linka bezpečí si nechala poradit od 500 z nich.

1. Buďte s rodinou

Rodina je u dětí na prvním místě, díky ní se cítí bezpečně a milovaně. Společně strávené chvíle utužují vzájemné vztahy a sbližují. Pamatujte si, že s rodinou můžete získat krásné vzpomínky, které vám pomohou bojovat v těžkých nebo smutných momentech vašeho života.

2. Pečujte o zdraví

Zdraví se zrcadlí v pocitech štěstí stejně silně jako čas s rodinou. Ačkoli děti marodí méně často než dospělí lidé, význam pevného zdraví si plně uvědomují.

3. Hrajte si

Magický svět her dokáže všechny malé děti zcela pohltit. Probouzí v nich fantazii, zaměstnává smysly a vytváří zvláštní druh energie. S hračkami však tento svět neskončil. Hravou duši v sobě stále máte, jen jste ji potlačili. Kupte si třeba barevné ponožky, vyhlaste partnerovi souboj v piškvorkách nebo vtipně ozdobte večeři.

4. Přitulte se

Kontakt s druhým beze slov je jedním z nejhezčích momentů, které můžete sdílet a prožívat. Pohlaďte svého partnera, obejměte své děti, pomazlete se s domácím mazlíčkem, a budete hned šťastnější. Zkuste to!

ČTĚTE TAKÉ: Tipy z filmu Láska nebeská: Maličkosti, které muži dělají a my je za to milujeme!

5. Podporujte se

Děti často slýchávají slova podpory, která se mohou v průběhu let neslyšně vytratit. Opak je pravdou, slova se nevytrácejí, zůstávají jen nevyřčená. Pochvalte druhé, pokud jsou šikovní. Nahlas oceňte vlastnosti, které se vám na dětech, přátelích nebo protějšku líbí. Zkusili jste někdy nezištně zalichotit cizímu člověku na ulici?

6. Se svými problémy se svěřte

Sdílení je základ štěstí. Svěřte se se svými problémy, i když se vám možná zdají malicherné nebo trapné. Jen díky přátelství a rodině jste přece zvládli první platonickou lásku, hádky nebo strach.

7. Pomozte druhému

Pomoc druhému je krásnou a čistou věcí, která zanechává v srdci pocity štěstí a naplnění – ačkoliv jde o maličkosti. Pomozte partnerce do kabátu, uvolněte mamince s dítětem místo v tramvaji, zkuste druhého uklidnit.

Tip redakce: Více rad od dětí se dozvíte na www.cojestesti.cz