Přejít k hlavnímu obsahu

Cvičit z pohodlí domova s dětmi? Žádný problém!

Mají vaše děti takzvaně roupy a vám už dochází inspirace? Máme pro vás řešení, které zabaví děti a zároveň budou mít potřebný pohyb. Vytvořte si mini tělocvičnu pro děti přímo doma!

Je jasné, že malé děti nebudete nutit jezdit na rotopedu nebo zvedat činky. „U dětí je potřeba podporovat přirozený pohyb typu lezení, skákání, houpání se, chytání předmětů, pobíhání, který rozvíjí motoriku a umožňuje jim vyřádit se aktivitou, která je zároveň baví,“ říká Jitka Literová, hlavní manažerka celorepublikového projektu Děti na startu (www.detinastartu.cz). Ideální je přizpůsobit jim k tomu jejich vlastní pokoj. 

Gymnastické a balanční míče
Skvělá pomůcka do každého prostoru, která se dá využít i jako židle. „Když člověk sedí na obyčejné židli, nepracují žádné svaly,“ říká Kristýna Přibylová ze speciálních dětských tělocvičen Monkey´s Gym a pokračuje: „Když ale sedíte na míči a musíte vyrovnávat balanc, míč vás nutí aktivovat spoustu svalů, mezi nimi i důležité svaly středu těla.“ Velký míč se dá použít také na skákání, protahování se, děti s ním mohou kutálet po bytě a tak dále. 

Doporučená videa z partnerského webu z Lifee.cz: Tvoříme s lifee - papírová Liška