Přejít k hlavnímu obsahu

5 tipů, jak originálně oznámit těhotenství

Očekáváte příchod potomka na svět, ale zatím je to sladké tajemství jen vás dvou – rodičů? Dejte o této radostné události vědět rodině a přátelům netradičním způsobem, nad kterým jen užasnou. Doby, kdy jsme jen tak zamávali snímkem z ultrazvuku, jsou pryč. Pojďme na to kreativně!

V hlavní roli sourozenci

Už nějaké dítko máte? Potom mu můžete koupit nebo nechat vyrobit tričko s nápisem „velký bratr“ nebo „velká sestra“ a vyfotit ho v něm. Fotografii můžete rozeslat s krátkým vzkazem nebo termínem očekávaného příchodu miminka.

Pokud ještě děti nemáte, můžete do trička obléct domácí zvíře, nejčastěji psa nebo kočku. Takové fotky bývají roztomilé a vykouzlí úsměv na tváři i tomu největšímu skeptikovi.

Sedačka do auta? Bude se hodit!

Pokud se na příchod děťátka pečlivě připravujete, možná už se dokonce poohlížíte i po autosedačce. Pak ji využijte i k tvorbě netradičního oznámení. Pořiďte například fotografii sedačky připevněné k zadnímu sedadlu v autě, do které vložíte lísteček s nápisem „obsazeno – již brzy“. Přidejte samozřejmě i pravděpodobný termín a pak už jen čekejte na spoustu gratulací!

Všeříkající kočárek

Chcete-li své očekávání dát najevo stručně a jasně, pořiďte si fotografii s kočárkem. Tato základní výbava pro každé nastávající rodiče dobře poslouží jako symbol toho, že se „něco“ blíží. Stejně jako u předchozí varianty, i na kočárek můžete umístit lísteček s nápisem „obsazeno“ nebo s podobným sdělením. S kočárkem se můžete vyfotit oba, rodiče, doma či v přírodě. Fantazii se meze nekladou!

Blízkým darujte knížku

Ať už půjde o rodiče nebo velmi dobré kamarády a kamarádky, které bude vaše dítko časem považovat za úžasné strýčky nebo tety, překvapte je dětskou knížkou se vzkazem. Na něm může stát například sdělení „abyste měli co číst vnoučeti“ nebo „abyste se spolu nenudili“. Zatímco u rodičů bude trvat jen okamžik, než pochopí, co se děje, kamarádi si možná budou chvilku lámat hlavu. O to hezčí ale jejich reakce jistě nakonec bude.

5_tipO_jak_originlno_oznmit_tohotenstv_-_foto_2

Malé botičky – praktické i vypovídající

I s malými botičkami pro děťátko se dá udělat spousta krásných fotografií. Co tahle vyfotit boty obou rodičů i s těmi nejmenšími? Krásná může být také fotografie malých botiček vedle zvířecích tlapek nebo dětských botek v dlaních. Zasaďte botičky do prostředí, které vypovídá o vás a o tom, co máte rádi. Milujete svou zahradu? Nebude nic hezčího, než když necháte botky vyniknout na trávníku.

Doporučená videa z partnerského webu z Lifee.cz: Tvoříme S Lifee Valentýnská Nádoba Na Svíčku