Přejít k hlavnímu obsahu

Dnes je den, kdy byste měli začít s novoročními předsevzetími. Ano, čtete správně!

Proč čekat na nový rok, abychom si stanovili důležité cíle? Z určitých důvodů byste měli začít s novoročními předsevzetími už dnes. Nebo jste ještě letos nezačali a tím pádem by se hodilo napsat „až dnes“. Tak či tak, Svět ženy vám prozradí, proč začít teď.

Všichni to známe – Jakmile přijde 1. leden, cítíme šílený tlak, abychom se ze dne na den stali úplně novým člověkem – více sportu, lepší práce, šetřit, být krásnější a úspěšnější. Psychologové radí, abyste se na Nový rok vykašlali a začali dnes. Proč?

1. Začněte DNES

Podle zprávy US News & World je míra selhání novoročních předsevzetí kolem 80%, přičemž většina z nás do poloviny února ztrácí své odhodlání. Používáme totiž špatný způsob myšlení: Stanovení cílů v oblasti fitness a stravy vede ke stresu a pocitu, že jich je třeba v novém roce dosáhnout okamžitě. Pokud nejsou vidět žádné okamžité výsledky, máme tendenci se vzdát. Pokud však nyní začneme pracovat na dosažení našeho cíle, máme více času, a proto méně stresu.

2. Stanovte si dílčí kroky

Lidé dodržují předsevzetí málokdy, protože jsou jejich cíle obvykle příliš velké, příliš vágní a je jich příliš mnoho. „Zlepšení zdraví“, „zlepšení vztahů“ nebo „větší péče“ jsou obecná přání, ale nejsou vyjmenovány jasné cíle a dílčí kroky k jejich dosažení. Místo toho si teď dejte konkrétní sliby, například: „Každý druhý den budu trénovat minimálně 30 minut“. Díky tomu se budou velké cíle zdát jednodušší a dosažitelnější.

3. Rozumné tresty

Pokud porušíte předsevzetí, přijměte důsledky. To samozřejmě neznamená skutečné tresty. Mohou to být nepříjemné malé úkoly, například házet 50 Kč do pokladničky nebo dělat kliky za každé porušení. Zaplatíte tedy malou „cenu“ místo toho, abyste se celý den cítili provinile, a další den to můžete s čistým svědomím zkusit znovu. Tím, že sliby zahájíte hned teď, si můžete udělat čas až do nového roku. Jednoho dne to bude fungovat!

Každá kalorie se počítá: Fitness trenér vám poradí, jak zhubnout snadno a bez striktního omezování

Nový rok, nový začátek. Každý z nás si v hlavě alespoň představí, čeho by chtěl dosáhnout nebo co je jeho cílem. Klasicky se od Nového roku začíná s dietou. My vám poradíme, jak začít hubnout, zásadně se neomezovat a výsledky pocítíte velmi rychle. Poradí vám fitness trenér Michal Šetina.
svetzeny.cz