Přejít k hlavnímu obsahu

Zábavné nakupování: Karty v mobilu

Věrnostních či klubových karet míváme tolik, že nám buď padají z přeplněné peněženky, nebo se – přesně v okamžiku, kdy je potřebujeme – zbytečně válejí doma v šuplíku.

Představovat si, že si každé ráno dáte do peněženky právě jen tu kartu, již hodláte ten den využít, je hodně velký ústřel od reality. Nakonec tak slevy a další výhody, které dnes nabízí většina obchodů a dalších podniků, vůbec nevyužíváte, což je škoda (tedy pro vás – pro dotyčné obchodníky spíš naopak).

Dnešní doba smartphonů nabízí nové možnosti, jak si s tímto „problémem“ poradit. Mobilní aplikace, díky nimž si můžete všechny věrnostní karty stáhnout do mobilu a mít je tak stále při ruce, se pomalu dostávají do širšího povědomí. Obchodníci si zvykají, že k nim zákazníci nechodí s plastovou kartou, ale ukazují čárový kód v mobilu. On-line dostupné jsou například aplikace FidMe, Fidall či PassBook (posledně jmenovaný u nás zatím moc rozšířený není, neboť většina obchodů nevydává karty s logem Add to PassBook, které je nutné pro jejich načtení do aplikace a následné využívání).

Dáváte-li přednost českým výrobcům, máte možnost – nedávno se na trhu objevila aplikace CardLess+. Nejenže si do ní nahrajete věrnostní karty, ale máte v ní též vyhledávač obchodů (včetně informací o otvírací době, kontaktu nebo nasměrování do daného obchodu pomocí funkce navigace). Můžete si zde zobrazit i aktuální stav bodů na svém účtu, výši slevy, kterou lze uplatnit, probíhající zajímavé akce a nabídky aj (více na www.cardlessplus.com).

Foto: Depositphotos (1)