Přejít k hlavnímu obsahu

Poradna: Jak zbavit byt psích chlupů

Tenhle problém znají všichni majitelé chlupatých kamarádů – psí srst se dokáže přímo „zažrat“ do koberců, křesel (a následně pak oblečení) atd. Co s tím?

Otázka: Poraďte mi, prosím, jestli je vůbec nějak možné zbavit domácnost psích chlupů (aniž bych se musela zbavit psa). Mám klasický vysavač, jímž marně vysávám chlupy, které se dostanou do koberce či povlaku sedací soupravy. Je na trhu nějaký speciální nebo lépe přizpůsobený?
Zuzana H., Břeclav

Odpovídá Ing. Igor Pifka, odborník zastupující značku Dyson v ČR

PifkaPro tyto účely se nabízí hned několik modelů vysavačů  – v různých modelových řadách. Poznáte je snadno podle slůvka „Animal“ v názvu vysavače. Pro uživatele to znamená, že u podlahových vysavačů je ve standardní výbavě mimo jiné rotační turbokartáč na koberce a rotační miniturbo kartáč na čalounění. Díky nim je odstraňování zvířecích chlupů z koberců i čalouněného nábytku snadné a efektivní. Protože zvířata jsou častým zdrojem alergenů v domácnosti, jsou tyto vysavače automaticky vybaveny i velmi účinným výstupním celoživotním HEPA filtrem. Podobně jsou vybaveny i ruční a akumulátorové vysavače. I ty mají rotační kartáče, navíc jsou v okamžiku potřeby rychle po ruce, jsou lehké a dobře se s nimi uklízí i ve stísněných prostorách, jako je například interiér vozu.

Své dotazy můžete zasílat na e-mail: [email protected]

Foto: Depositphotos (1), archiv (1)