Přejít k hlavnímu obsahu

Pomoc v kritických chvílích

Ať už se do problémů dostanete vy, nebo vaši blízcí, rychlá pomoc může zachránit život. Kontrola dětí, seniorů apod. je zase nejlepší prevencí toho, aby ke krizi nedošlo.

Společnost Mark2 Corporation Czech (M2.C), která poskytuje služby a servis v oblasti integrovaných bezpečnostních služeb, nabízí veřejnosti ZDARMA aplikaci M2.C HELP. Je určena nejen těm, kteří pomoc v různých situacích potřebují, ale také těm, kteří pomoc svým blízkým nabízejí. Aplikace je bezpečná a plně respektuje ochranu soukromí a osobních dat. Je určena pro chytré telefony s mobilním operačním systémem Android nebo IOS, které mají možnost přístupu na internet pomocí mobilního internetu nebo Wi-Fi a obsahují GPS modul umožňující určit aktuální polohu uživatele. Je zdarma ke stažení na App Store pro telefony iPhone a na Google Play pro telefony s operačním systémem Android. Komunikace prostřednictvím aplikace je také zdarma, je ovšem nutné mít aktivní datové služby. Pro komunikaci ze zahraničí musí mít uživatel aktivovaný datový roaming.

Nyní má aplikace M2.C HELP tři základní funkce:

1. Dispečink NEHODOVÁ SLUŽBA =  tzv. „Car accident tlačítko“

Díky němu lze ihned řešit nezaviněnou i zaviněnou dopravní nehodu. Na dispečinku jsou 24 hodin denně k dispozici odborně vyškolení dispečeři, kteří bezplatně pomohou situaci rychle a efektivně řešit. Více na www.nehodovasluzba.cz.

2. Potřebuji pomoc = tzv. „Help tlačítko“

Tím kontaktujete přátele a blízké, kteří se tak okamžitě dozvědí, že jste v nesnázích a jak vám mohou pomoci. Můžete jim současně odeslat textový vzkaz, aktuální polohu a pořízenou fotografii v jedné bezplatné zprávě (funkci lze využít i pro běžnou komunikaci).

3. Jsi v pořádku? = tzv. „Control tlačítko“

Je určeno především pro ty, kteří mají o někoho starost. Funkce umožňuje předem definovat datum a čas, kdy má být dotaz automaticky odeslán. S odpovědí bude doručena poloha dotazovaného. Je to skvělý nástroj pro komunikaci s dětmi, o něž se bojíte (nebezpečná a náročná cesta do školy, kroužků apod.), nebo se seniory v rodině, kteří zapomínají užívat léky, trpí dezorientací atd.

Foto: Depositphotos (1)