Přejít k hlavnímu obsahu

Jak si přivydělat na internetu: 4 bezpečné tipy

Žádný milionář se tak z vás touto cestou asi nestane, ale na druhou stranu – každá koruna je dobrá. A navíc máte možnost využít svých zájmů a koníčků nejen pro radost, ale i pro přivýdělek.

1. Vydělávejte na nákupech známých

To můžete díky provizním systémům, na které jsou napojené stovky českých i zahraničních e-shopů. „Zapojte přátele, rodinu, kolegy či známé, a můžete začít inkasovat. Provizi dostanete v momentě, kdy si některý člen týmu koupí zboží v e-shopu, který cíleně propagujete. Vlastně tak dostanete část peněz z jejich útraty zpátky za to, že jste internetovému prodejci přivedli nové zákazníky. K propagaci můžete využít třeba Facebook nebo klasický e-mail,“ vysvětluje Vanda Tobiášová z portálu Zuprofit.cz (www.zuprofit.cz), který je napojený na největší provizní sítě i prodejce na světě.

2. Prodávejte své výrobky na virtuálních tržištích

Pokud doma tvoříte – například vyrábíte bižuterii, malujete obrazy nebo šijete šaty podle vlastních návrhů –, najděte si na internetu nové zákazníky. Zboží domácí výroby je u mnoha lidí velmi populární. Výrobky můžete nabízet na různých virtuálních tržištích, jako je například Fler.cz (www.fler.cz). „Umístění a prezentace vašeho zboží nejsou zatížené žádným vstupním či správním poplatkem. Nahrajete jen fotografie výrobků, určíte si jejich cenu a pak jen čekáte na objednávky,“ informuje majitel portálu Jiří Kubeš.

3. Spusťte malý on-line obchod

Vlastní menší e-shop můžete pořídit již od několika set korun měsíčně – samozřejmě pokud nepočítáte s nějakými závratnými zisky. Je to vhodné jak pro ty, kteří mají vlastní drobnou výrobnu čehokoli, tak pro toho, kdo se chce osamostatnit a zkusí nakupovat u jiných výrobců a jejich zboží dále přeprodávat. Vhodné je zaměřit se na specializovaný sortiment. Větší šanci mají originální produkty, které nejsou k mání kdekoli.

4. Čtěte reklamní e-maily

Přivydělávat si můžete i pouhým čtením e-mailů s nabídkami slevových portálů, telekomunikačních firem, bankovních domů nebo internetových obchodů. „Tuto formu přivýdělku nabízejí různé mailingové společnosti. Stanete-li se registrovaným uživatelem, za každý přečtený e-mail můžete dostat až 5 korun. Navíc můžete tímto způsobem najít tip na skvělý dárek,“ upozorňuje Vanda Tobiášová z nákupního portálu Zuprofit.cz.

Foto: zuprofit.cz (1)