Přejít k hlavnímu obsahu

Chystáte se stěhovat? Přečtěte si ideální harmonogram

Komerční článek. Ať už máte garsonku nebo rodinný dům, stěhování vyžaduje důkladnou přípravu. V následujícím článku, inspirovaném samotnými odborníky, vám poradíme jak na to.

Článek je propagací firmy stehovanipraha.cz. Web svetzeny.cz není jeho autorem a nemá vliv na jeho obsah.

1. Promyslete co a jak přestěhovat

S plánováním je vhodné začít už 2 měsíce dopředu. Rozmyslete si, jaké věci povezete s sebou a čeho se naopak potřebujete zbavit. Nedokupujte další zásoby potravin s delší trvanlivostí. Vyřaďte nepotřebné oblečení. Poohlédněte se v blízkosti po sběrných dvorech a poptejte se, zda přijímají starý nábytek i elektroniku.

2. Využijte možnost bezplatné návštěvy technika

Odmyslete si vyřazené věci a zvažte, zda zbytek zvládnete odstěhovat sami nebo ne. Pokud ne, kontaktujte v dostatečném předstihu vybranou stěhovací firmu. Obvolat jich můžete i víc. Ty kvalitnější vám rády domů zašlou technika na nezávaznou konzultaci. Poradí vám, kolik budete potřebovat krabic a domluvíte s ním přesný harmonogram prací. Na závěr vám připraví cenovou kalkulaci. Pokud si nedomluvíte v den stěhování žádné práce navíc, zůstane už cena neměnná.

3. Vyřiďte nezbytné formality

Zhruba 4-6 týdnů před plánovaným odjezdem byste měli vyřešit také úřední formality. Bude třeba odhlásit platbu vody, energií a telekomunikačních služeb. Změnu bydliště nahlaste i u lékařů. Máte-li děti ve školním věku, informujte co nejdříve vedení školy. Nezapomeňte odhlásit i zájmové kroužky.

4. Začínáme balit

Zhruba týden dopředu začněte s balením věcí. Pokud jste se domluvili se stěhovací firmou, doručí vám zdarma krabice na stěhování. Do papírových krabic zabalte oblečení, do plastových přepravek věci z kuchyně. Nádobí a jiné křehké předměty ještě zabalte do novin nebo bublinkové folie. Balení elektroniky a nábytku nechte na stěhovácích v den odjezdu.

5. Průběh samotného stěhování

V den „D“ přijede stěhovací firma na konkrétní hodinu k vám domů. Připravte všechny krabice na jedno místo. Můžete je i barevně odlišit, abyste věděli, co kam patří. Přepravky s křehkými věcmi dávejte vždy navrch. Stěhováci nejprve odnosí zabalené krabice a posléze demontují a zabalí nábytek a elektroniku. Poté následuje samotný převoz a vykládka v místě určení.

6. Vyložení věcí a vrácení krabic

stehovani-fotka-malaStěhování nekončí převezením věcí. Odborníci vám rádi pomohou s montáží nábytku i zapojením elektroniky. Zapůjčené krabice samozřejmě nemusíte vracet ihned, technik si je u vás opět vyzvedne ve smluveném termínu. Domluvit se můžete i na dalších stěhovacích službách – od úklidu přes malování až po dočasné uskladnění vašich věcí.

Foto: stehovanipraha.cz (2)

Doporučená videa z partnerského webu z Lifee.cz: Tvoříme S Lifee Valentýnská Nádoba Na Svíčku