Přejít k hlavnímu obsahu

Jak na vánoční svátky podle svých představ?

Všichni sní o tom, jak stráví svátky v klídku. Jenže idylická představa roztává rychleji než první sníh. Seberte odvahu a zařiďte si Vánoce podle sebe. Letos to přece už musí vyjít!

Byl to tenkrát ten kouzelný čas plný dětského očekávání a těšení se na Ježíška. Teď máte svou domácnost a snažíte se připravit voňavé dobrůtky své rodině, ale ouha. Někam se to kouzlo Vánoc vytratilo. Jestli to není tím, že nestíháte a nedokážete si vůbec nic užít. Což o to, vaření by mohla být docela zábava, kdyby k tomu člověk nemusel fungovat na všech frontách. Nespíte a ze sladké vůně se vám už dělá špatně.

CO CHCETE VY: Prolistovat si vánoční čísla časopisů a pokochat se krásnými obrázky! 

bddefinitionbridgetjones-2-1080

Tour de příbuzenstvo

Také vám Vánoce připomínají návštěvní maraton? Vlastně si ani neužijete chvíli klidu a domácí pohody. Buď musíte k příbuzným vy, nebo se naopak oni srocují u vás. A tak se pětadvacátého brzy ráno hrabete z postele, balíte děti a jedete na druhý konec republiky za manželovou babičkou, protože je to rodinná tradice. A vám se přitom tak strašně nechce!

CO CHCETE VY: Dopřát si alespoň jeden sváteční den doma. Nepracovat, nevařit, zůstat v pyžamu, dívat se na pohádky, kochat se dárečky, vdechovat vůni svíček a stromečku a užívat si pohodu se svými nejbližšími. A koho vidět netoužíte, tomu poslat jen SMS s přáním hezkých svátků. Zbytek navštívit jindy, třeba v lednu. Řekněte, zblázní se to?

Ach, ty hádky

O svátcích se hladina stresových hormonů obvykle vyhoupne na maximum. Zrovna v době, kdy vás čekají rodinné sešlosti plné lidí, před nimiž byste měla zachovávat dekorum. A tak sedíte na návštěvě a snažíte se o nenucenou konverzaci s manželovou tetou, s níž se opravdu nesnášíte. A dokola odpovídáte na otázky příbuzných, kteří neustále a tak rádi strkají nos do věcí, do kterých jim nic není.

CO CHCETE VY: Sednout si někam do koutku, dát si stopičku vaječňáku nebo dvojku červeného a koukat se z okna, případně na pohádku a přežít návštěvu do večera. Zvědavé příbuzné poslat do háje borového. 

Vánoce tu nejsou od toho, abyste ohromovala své blízké a měla vše perfektně uklizené. Zkuste se nad tohle všechno povznést. Rozlišujte důležité a nepodstatné věci a dělejte, co chcete vy sama, ne co se od vás očekává!

blog-bridget-jones-christmas-jumper