Přejít k hlavnímu obsahu

4 nápady na dobré skutky

Oslavte Mezinárodní den charity tak, jak se sluší a patří. Přispět na dobrou věc můžete hned několika způsoby a při různých příležitostech.

1. Cestou do práce
Sháníte pleťový krém nebo čaj na průdušky? V lékárnách Dr. Max koupí jakéhokoli výrobku jejich značky přispějete 1 Kč na projekt Konta Bariéry Nadace Charty 77. Z vybraných peněz bude financován nákup dvou speciálně vybavených automobilů určených k přepravě seniorů a handicapovaných.

2. Když nakupujete
Chybí vám kartáček? Pořiďte si ho od značky TePe (seženete ho v síti Profimed). Díky vám pak půjdou peníze na onkologicky nemocné teenagery.

3. Na internetu
Pokud nevěříte organizacím, které posílají peníze do zahraničí, přispějte na projekt Dobryskutek.cz. Stejně jako jeho ambasadoři Jaromír Jágr a Lucie Křížková si můžete vybrat, jestli chcete pomoct dětem, nebo dospělým.

4. Ve volném čase
Ať už jsou vaše sportovní schopnosti jakékoli, pokud máte chuť pomáhat, mrkněte na projekt Terezy Maxové Teribear hýbe Prahou. Jedná se o nonstop charitativní happening, na kterém může účastník vlastním pohybem podpořit konkrétní lidský příběh. Za každý kilometr, jenž na trase zdoláte, věnují partneři akce 10 Kč na dobrou věc. Trasu můžete absolvovat chůzí i během. Více na oficiálním webu.