Přejít k hlavnímu obsahu

Upřímnost se k Vánocům moc nehodí: Jak nenaštvat druhé

Info ikona
Vánoce

Během vánočního času uplatníte mnoho dobrých vlastností, ale upřímnosti až na dřeň příliš prostoru nedávejte – pohodě spíš prospěje milosrdná lež či diplomatická vytáčka.

* Až si vyzkoušíte darovaný svetr, jehož rukávy o decimetr přesahují délku vašich paží, neříkejte popravdě, že by byl velký i předsedovi klubu dlouhánů, ale – vlastně rovněž popravdě – poznamenejte, že je vám SKORO akorát.

* Až někdo nad luxusním dárkem od vás vydechne: „To ale muselo být drahé,“ nedávejte mu za pravdu poznámkou: „To si piš!“ Místo toho skromně namítněte: „Ale ani ne…“ V opačném případě zase není na místě „povzbuzovat radost“ obdarovaného upřímným sdělením, že dárek, z něhož se raduje, pochází ze sekáče nebo z výprodeje…

* Až se budete chtít vymluvit z návštěvy, na niž vás zvou neoblíbení příbuzní, neuvádějte pravdivý důvod odmítnutí („s vámi je strašná otrava!“), ale uchylte se k milosrdné lži o žaludeční nevolnosti či chřipce.

* Až naopak (nezváni) neoblíbení příbuzní navštíví vás, neprozrazujte jim, že i návštěva úředníka z berňáku by vám byla milejší. Prohlásíte-li „To je ale překvapení!“, lhát nebudete, a dodatek, o jaký druh překvapení se podle vás jedná, si přece můžete říct v duchu.

* Až vás kamarádka obdaruje kýčovitě tvarovanou svíčkou (která vám bude hned povědomá), nevybuchněte upřímným smíchem: „Vždyť tenhle nemožný krám jsem dala loni já tobě!“ Radši neříkejte nic a zpytujte svědomí, jestli jste také nějaký ten „putovní“ dar nevěnovali tomu, od něhož jste ho původně dostali. 

Vánoční čarování: Jak poznat a přivolat toho pravého

svetzeny.cz

Zatímco bude mít upřímnost stopku, dejte zelenou jiným dobrým vlastnostem

* Smyslu pro humor

Bude se hodit, až zjistíte, že vám partner daroval flanelovou noční košili, v níž by se cítila moc usedle i vaše babička, nebo až uvidíte, jak kysele se usmívá on nad dárkem od vás – boxerkami s motivem kopulujících myšek…

* Toleranci

Bude se hodit, až se přidusíte kouřem z purpury, již váš partner miluje a vy nesnášíte (on zase na oplátku přežije několikeré přehrání cédéčka s vánočními písněmi Karla Gotta, které se líbí vám, a on je nesnáší…).

* Velkorysosti

Bude se hodit, až zjistíte, že deset litrů rybí polévky se může vylít do kanálu, protože z ní troška kapří žluči udělala nepoživatelný hořčák, nebo až se svíčky z adventního věnce propálí přes damaškový ubrus až do desky nového mahagonového stolu.

Kapr není tradiční vánoční jídlo. Budete překvapeni, co naši předci jedli

svetzeny.cz

Magické účinky smrku, jedle, borovice: Výběr vánočního stromku odhalí, jakou pomoc ve svém životě potřebujete.

svetzeny.cz