Přejít k hlavnímu obsahu

Řekni mi, jak spíš, a já ti povím, jaký jsi!

Podle odborníků má poloha, v níž usínáme, přímý vliv na kvalitu našeho spánku a také vypovídá o tom, jací jsme.

Vědci identifikovali šest základních spacích pozic, díky nimž je možné do značné míry analyzovat osobnost spáče.

* Dítě

Pokud se před spánkem pravidelně stáčíte do polohy plodu, blafujete tvrdým zevnějškem, za nímž se téměř jistě skrývá citlivá osobnost. Ačkoli působíte na první pohled rezervovaně, brzy si dokážete lidi získat. Tato poloha je oblíbená téměř u poloviny populace.

* Tanečník

Pokud rádi usínáte na boku s rukama vztaženýma dopředu, jste přesně ta osoba, která se nebojí natáhnout pomocnou ruku, pokud je potřeba. Na vašem rameni už se vyplakal nejeden váš přítel. Nicméně neradi jste středem pozornosti a nejšťastněji se cítíte, když si vás nikdo nevšímá. Pozornost ostatních vás uvádí do rozpaků, že?

* Dřevorubec

Ti, kteří při spánku zaujímají pozici poraženého stromu, tedy leží na boku s rukama nataženýma podél těla, jsou společenští a bezstarostní lidé. Rádi jsou hybateli událostí a v centru dění, ale občas se může stát, že naletí někomu, kdo to s nimi nemyslí tak dobře jako oni s nimi.

* Voják

Jestliže usínáte na zádech a obě ruce máte přitisknuté k tělu, pravděpodobně patříte mezi ty rezervovanější z nás. Být hlasitý a příliš společenský není prostě váš styl. Pokud se kolem vás děje nějaký rozruch, rádi si zachováte odstup. Nemáte potřebu se někomu zalíbit a nespokojíte se s ničím jiným než s tím nejlepším, a to jak od sebe, tak od ostatních.

* Mořská hvězdice

Ležíte na zádech a nataženýma rukama objímáte polštář? Tak to jste jistě otevřená osoba, ačkoli jste známí tím, že vždy předpokládáte to nejhorší. To ovlivňuje způsob, jakým se rozhodujete – jste velmi rozvážní, ale pokud jednou takovéto rozhodnutí učiníte, běda hlupákovi, který se vám ho pokusí rozmluvit!

* Skydiver

Usínáte na břiše s hlavou na stranu a objímáte při tom polštář? Nebe pomáhej tomu, kdo by se vás opovážil kritizovat nebo vás uvádět pod tlak. Nic z toho opravdu nemáte rádi. Ačkoli vypadáte jako člověk, který si bezstarostně užívá život, pod na pohled tvrdou slupkou skrýváte velmi citlivou duši.

Tak co, souhlasí?

Tuto typologii pro vás připravila letecká společnost British Airways, která jako první začala do svých letadel instalovat sedačky plně polohovatelné do vodorovných postelí. Typologie totiž platí, ať už spíte v posteli doma, anebo na palubě letadla. Při letu s British Airways si to můžete vyzkoušet!

Foto: Depositphotos (1), British Airways (6)