Přejít k hlavnímu obsahu

Čtěte v novém Světě ženy: Jste výjimečná!

Říká se, že změna je život. Ne vždy je ale nutně zapotřebí se měnit. Možná bohatě postačí, když zůstanete taková, jaká jste. Jen si začnete trochu víc věřit a probudíte v sobě to nejlepší.

Zdravá sebejistota a sebeúcta jsou pro naše každodenní fungování nesmírně důležité. S trochou nadsázky se dá říci, že je potřebujeme jako vzduch k dýchání. Sebejistotou se myslí důvěra ve své vlastní schopnosti a dovednosti, v to, že víme, co a proč děláme, dokážeme se rozhodovat a známe své vlastní limity. Nikdo totiž není dokonalý a není na tom ani nic zvláštního, ani špatného. Přijmout se se svými chybami je zase právě projevem zdravé sebeúcty. Představte si, že si vážíte někoho jiného, třeba učitelky ze školy. A zkuste se zamyslet, proč si jí vážíte. Uměla asi dobře vyložit látku, byla přísná, ale spravedlivá, nebo s ní naopak byla velká legrace… Přitom je docela dobře možné, že tatáž žena nedokáže upéct bábovku, neuplave padesátku a neumí dobře řídit. Bylo to ale pro vás důležité? Nebylo. Stejně tak přistupujte k sobě a važte si toho, co jste dokázala, co umíte, jaká jste. A těšte se na věci, které ještě dokážete. Určitě jich nebude málo. Z průzkumů vyplývá, že s vědomím vlastní hodnoty mají 3x větší potíž ženy než muži. To je dáno zřejmě tím, jak jsme byly vychovávány a co jsme dostaly do vínku.

Více se dočtete v červnovém vydání časopisu Svět ženy, který si můžete pořídit v trafikách a obchodech nebo objednat přímo do schránky. Více informací o možnostech předplatného zde