Přejít k hlavnímu obsahu

Otřes mozku po ráně kokosem a další kuriozity z dovolených

V adrenalinový zážitek se může proměnit i ‚obyčejná‘ dovolená. Své o tom vědí mnozí čeští turisté, kteří se úplnou náhodou ocitli v dost bizarních situacích.

Hodně Čechů stále vyráží na cesty bez cestovního pojištění. Pokud i vy patříte mezi ty, co si myslí, že se jim na dovolené nemůže nic stát, máme pro vás skutečné příběhy ze života. Čtyři nejlepší pro nás sestavil Ondřej Mašek, produktový manažer Direct pojišťovny.

Otřes mozku po pádu kokosového ořechu na hlavu

,,Speciálně v asijských destinacích jsou poměrně časté případy, kdy kolemjdoucím na hlavě přistane kokos. Následky? V jednom případě šlo o otřes mozku s několikadenní hospitalizací,“ vypočítává Ondřej Mašek. Náklady z cestovního pojištění by se v Thajsku na takovou pojistnou událost vyšplhaly na 100 000 korun.

Ještěrka jako viník dopravní nehody

To, co se stalo mladé ženě na dovolené v Řecku, je opravdová kuriozita. Slečna se rozhodla pro cestu kolem ostrova na skútru a v zatáčce uklouzla po ještěrce. Při pádu v poměrně nízké rychlosti si spálila nohu o výfuk, naštípla si klíční kost a utrpěla četné odřeniny.

Otrava místní delikatesou

„Osudnou se stala manželskému páru cestujícímu po Peru konzumace tamější speciality – grilovaného morčete,“ přibližuje Mašek. Po nevinné večeři následovaly vážné zdravotní potíže s diagnózou akutního zánětu slinivky.

Naštvaný kůň zkazil romantiku

Zajímavý je i případ manželské dvojice, která si na dovolené v New Yorku objednala romantický zážitek – výlet po Central Parku v kočáře taženém spřežením koní. Při nastupování se ale jeden z koní splašil a kopnutím ženě způsobil zlomeninu stehenní kosti. Namísto zamilovaných chvilek ji čekala náročná operace a týden v nemocnici.