Přejít k hlavnímu obsahu

Rozhovor s Míšou Maurerovou: Rozvod pořád bolí, ale děti jsou důvod, proč každé ráno vstanu

Oblíbená herečka a moderátorka Michaela Maurerová (34) si prošla velmi těžkým obdobím svého života. Dlouho toužila po dětech a spokojené rodině. Jakmile se jí to po deseti letech vztahu s podnikatelem Michalem Kožíškem splnilo, tak přišel rozvod. Představitelka princezen se na vlastní kůži přesvědčila, že život není jen pohádka.

"Rozvod nemusí znamenat konec," říká absolventka DAMU a herečka v retro seriálu První republika. "Pro všechny zúčastněné je to bolavá a citově vypjatá záležitost. Ale je to změna, ale ne vždy musí být nutně k horšímu. Proto se snažím ženy, které procházejí něčím podobným, povzbudit," dodává Míša, která je maminkou pětiletých dvojčat Madlenky a Pepíka.

S manželem jste se rozešli před rokem. Jak byste porovnala tehdejší a současnou situaci?

Dnes je to emočně mnohem horší. Tehdy jsem byla v pilotním režimu, musela jsem vyřešit najednou spoustu věcí: stěhování, logistiku předávání dětí, byla jsem velmi zaměstnaná, zatímco teď, když je klid, tak to na mě víc doléhá. Jsou věci, kterým člověk neuteče, ale musí si je odžít. Co bolí, to roste – to si říkám od té doby, co mi rostla prsa.

Ale teď už máte děti. Ty jsou toho všeho součástí…

Ony jsou často argumentem, proč chci všechno zvládnout, i příčinou, proč jsou některé věci těžké. Kdybych byla bez dětí, něco by šlo snáz. Ale už si bez nich nedokážu život představit. Ony jsou důvod, proč ráno vstanu a směju se, i když mi do smíchu není.

Myslíte si, že i rozvod se dá zlehčit?

Všechno lze brát s humorem. Zjistila jsem, že čím je člověku hůř, tím víc potřebuje nadhled a ironii. Je to pak „skousnutelnější“.

Co vám nejvíc pomáhá?

To, co tady děláme my dvě. Sdílení s ostatními ženami nebo kamarádkami. Mně pomáhá pocit, že v tom nejsem sama.

Proč se Míša vzdala role v seriálu Ulice? Jak vychovává svoje děti a co říká o seriálu První republika? Celý rozhovor najdete v dubnovém čísle časopisu Svět ženy.