Přejít k hlavnímu obsahu

Rozhovor s Mahulenou Bočanovou: Touha po plastice mě rychle přešla!

Herečka Mahulena Bočanová (47) se v životě porvala s nejednou nelehkou situací. Po pár životních kotrmelcích má ale jasně nastavený žebříček hodnot a na jeho nejvyšší příčce přirozeně stojí její dcerka Marinka (12). A vůbec se nebrání tomu, že se s ní možná jednou odstěhuje do teplejších končin planety.

Jako mladá si prošla těžkým obdobím, když jí zemřela maminka, před pěti lety se otřepala z rozvodu a nedávno se musela vyrovnat s odchodem milovaného tatínka. Možná si teď o to víc dokáže vychutnat chvíle klidu, jež si užívá se svou dcerkou Marinou. Pochopitelně nešidí ani svou profesi. V hereckém světě se pohybuje od útlého dětství a tvrdí, že divadlo je pro ni druhá rodina, které by se nevzdala za žádnou cenu.

Bylo herectví jedinou volbou?

Určitě. Od tří let jsem hrála v dětských filmech a seriálech, fotila reklamy. Svět kolem filmu mi přišel normální, a tak jsem se automaticky rozhodla pro hereckou konzervatoř. Kolem dvanácti let jsem chvilku uvažovala, že půjdu dělat balet, ale řekli mi, že vyrostu a budu vždycky poslední labuť v řadě. Vyšlo mi herectví a nedokážu si představit, že bych dělala něco jiného – je to můj život, můj svět.

Po své mamince jste ale zdědila také krásu a nikdo by vám váš věk nehádal…

To klepu na dřevo. Maminka ve svých 58 letech neměla ani vrásku. Ale vděčím za to nejen jí, ale i tátovi. Ten měl pořád pleť jako miminko, máme asi tuhý kořínek.

Přesto – byla byste ochotná podstoupit třeba kvůli muži plastickou operaci?

Celý život jsem měla kliku na chlapy, kteří mě milovali takovou, jaká jsem. Naopak si myslím, že moje přírodnost je na mně nejvíc baví. Kdysi jsem měla záchvat, že bych si chtěla nechat udělat prsa. Dostala jsem doma takový „ceres“, že mě to rychle přešlo.

Jste známá vřelým vztahem ke Kypru, kde jste strávila tři roky života. Nechtěla byste se tam na „stará kolena“ odstěhovat?

Na stará kolena by mi to přišlo škoda. Až Marinka dochodí devítiletku, je možné, že mě s mojí povahou chytne rapl a odstěhujeme se někam po Evropě k moři. Čím dál víc mi vadí situace, jak se tady lidi honí za prachy, všude je plno lží a zášti. Někdy mám chuť si sednout na pláž, chytat ryby a všechny poslat do háje. Nepotřebuju slávu. Nikdy jsem nechtěla být slavná, to se stalo náhodou. Popularita je na mé profesi nejhorší – bere vám soukromí, což přináší hodně bolesti.

Jakou roli hraje ve výchově dcerky její otec Viktor Mráz?

Funguje jako hodinky, je na něj spolehnutí a vycházíme fajn. Když potřebuju pomoct nebo se mu stýská, tak si vezme Marinku k sobě, kdykoli i nad plán. Navíc bydlíme kilometr od sebe, aby Marinka měla luxus, že se může během půlhodiny rozhodnout, kde bude. Máme pohodový vztah, a to se na Máně odráží. Musím to zaťukat na dřevo. Lituju děti, jejichž rodiče se po rozvodu nejsou schopni domluvit. Ale my jsme normální lidi a máme to v hlavě v pořádku, takže není důvod nedohodnout se.

Opakuje Mahulena při výchově dcery stejné chyby jako dělali její rodiče? A proč nemá problém moderovat VIP zprávy, když si ráda zachovává svoje soukromí? Celý rozhovor s herečkou najdete v novém čísle časopisu Svět ženy!