Přejít k hlavnímu obsahu

Rozhovor s Danielou Písařovicovou: Svatbu k životu nepotřebuju, ale suchara vedle sebe nechci!

Mohla být modelkou. Ale nestalo se a život jí našel jinou práci. Za pár měsíců to bude deset let, co Daniela Písařovicová (35) nastoupila do České televize. Práci se věnuje naplno, ale k dokonalému štěstí jí stále ještě chybí "Pan Božský", se kterým by mohla založit rodinu.

Přibližně před rokem pak dostala šanci moderovat Události na ČT1. Na moderátorském křesle vystřídala Jolanu Voldánovou. U diváků obstála a dnes patří k oblíbeným televizním moderátorkám večerního zpravodajství. Bude to znít sice jako klišé, ale její okouzlující úsměv je plný dobroty, upřímnosti a pokory. Zkrátka přesně takový, jako je ona sama. A to se „počítá“.

Jste krásná žena. Nesetkala jste se s názorem, že některých vítězství a snů se ve vašem případě dosahuje snadno?

Setkala. A jedna moje kolegyně přidala ještě další názor – že pokud je někdo hezký, musí víc než ostatní svému okolí dokazovat i to, že má něco v hlavě.

Bude vám 36 let. Okolí je určitě zvědavé, kdy se budete vdávat a mít děti...

V určitém věku každá žena dospěje do situace, kdy se rozhoduje, zda se bude naplno věnovat práci nebo rodině. U mě vyhrála práce – kvůli spoustě okolností, ale to neznamená, že bych nechtěla mít děti. Naopak. Bez nich si život vůbec neumím představit. Že bych ale očekávala přírůstek ještě v tomto roce, to už teď můžu vyloučit. A svatbu? Tu k životu nepotřebuju. Ta mi stejně nezaručí, že od mne „Pan Božský“ neuteče...

A jaký je podle vás „Pan Božský“?

Vtipný, chytrý, charizmatický. Bez humoru by byl život hrozně nudný. Nedokážu si představit, že bych měla po svém boku někoho, kdo by byl suchar a za celý den se prakticky nezasmál. A taky abychom si třeba večer neotevřeli láhev vína a nepovídali si.

Co na mužích obdivujete a čím vás zaručeně odradí?

Každý muž je originál, a co vám na jednom vadí, u druhého můžete tolerovat. Ale jsem ráda, že mezi nimi jsou stále takoví, kteří vám dokážou dát pocit jistoty, že se na ně můžete spolehnout. Nejsem super žena, oporu potřebuju. 

Vaši rodiče na vás s vnoučaty nenaléhají?

Jedno vnouče – Jakuba (od mé sestry) – už mají. A upřímně řečeno, dokáže nás všechny do jednoho zapřáhnout na 24 hodin denně. Ale samozřejmě vím, že budou naši moc rádi, když přibudou ještě další vnoučata. Uvidíme, kdy se dočkají.

Jak se Daniela vyrovnává s lidskou závistí? A která životní prohra byla pro ni největší? Celý rozhovor s úspěšnou moderátorkou najdete v červencovém čísle časopisu Svěz ženy.