Přejít k hlavnímu obsahu

Přála bych si harmonii

Herečku Petru Nesvačilovou znáte nejspíš z úspěšného filmu Pusinky. Práce má však za sebou i před sebou mnohem víc.

Mohli jste ji vidět také například ve filmech František je děvkař, Lovec vodního ticha, Protektor, Lištičky aj. V divadle Ypsilon má hlavní roli ve hře Teatromat, která je inspirována jejím vlastním příběhem. Zanedlouho ji čeká natáčení nového filmu – Já, Olga Hepnerová. A kromě toho studuje dokumentární tvorbu na FAMU, a navíc se stala tváří blížícího se Kongresu žen (www.kongreszen.cz).

Prozradíte nám, o co v projektu Kongres žen vlastně jde?

Kongres žen je setkání žen a mužů, které se koná 15. června v Praze v Národním domě na Vinohradech. V letošním prvním ročníku se snaží upozornit na problematiku nerovnosti žen a mužů v zaměstnání – například ve finančním ohodnocení. Je známo, že muži jsou na tom mnohem lépe, a to bez ohledu na poměr pracovního závazku, to je jeden z hlavních bodů, který se Kongres žen snaží změnit.

Myslíte si, že to mají ženy v dnešní době těžší než muži?

Na to je těžko jednoznačně odpovědět. V první řadě je však jisté, že je u nás špatně nastaven systém obecně – na vysokých postech, ve firmách či vládě je málo žen právě vinou nepřístupnosti tohoto systému. A samozřejmě je tu také fakt, že finanční podmínky pro ženy jsou horší a nátlak společnosti nutící je vybírat si mezi prací a mateřstvím je také handicapující. Ale já si především přeji, aby docházelo k propojení a k harmonii – jak mužů a žen ve společném soužití, tak i napříč celou společností.

Na čem momentálně pracujete?

Mé přání vždycky bylo hrát i režírovat. Takže teď hraji i režíruji. Zrovna jsem dotočila klip pro zpěvačku Lenku Novou k písni Oči po matce. Což jsme si s kameramanem Martinem Štěpánkem užili, jelikož tam hrála jak Lenka Nová, tak herečky Petra Hřebíčková a Iva Pazderková. A holky byly super! Jinak jsem dotočila televizní povídku v režii Petra Zahrádky, v níž hraju dívku z vesnice, která je tragikomická ve své touze po štěstí. Do divadla NoD v Dlouhé ulici v Praze chystáme divadelní představení s Halkou Třešňákovou, Hankou Vágnerovou a Evou Prchalovou v režii Miroslava Bambuška – premiéru by mělo mít na podzim. A ještě další projekty, které jsou v přípravách a jemném utajení… V našem Kabaretu Falešná kočička si občas zazpívám s Ester Kočičkovou, Lelou Geislerovou, Jakubem Žáčkem a dalšími. A mezitím pomalu stříhám film pro své magisterské studium na FAMU. Je toho hodně, ale já pracuju ráda…

Foto: NikaChic.com, šaty H&M (1)

Doporučená videa z partnerského webu z Lifee.cz: Tvoříme S Lifee Valentýnská Nádoba Na Svíčku