Přejít k hlavnímu obsahu

ROZHOVOR: Iva Kubelková otevřeně o svém soukromí

Život s vůní východu - Iva, jak ji ještě neznáte! V rozhovoru se dozvíte více o jejím partnerovi, dětech a také o filozofiích, které vyznává.

Většinu dětství prožila v Písku. Ve čtrnácti letech se s matkou odstěhovala do Prahy, kde studovala soukromou střední ekonomickou školu. Ve druhém ročníku se přihlásila do soutěže Miss ČR a stala se první Vicemiss roku 1996.

Odmala byla přemýšlivou holkou, která se zajímala o různé pojetí světa a podstatu života. Myšlení ji stále víc táhlo k buddhizmu nebo taoizmu a dnes ji symboly těchto náboženství obklopují i doma.

Které konkrétní východní myšlení je vám nejbližší a proč?

Určitě taoizmus. Tao se dá těžko popsat slovy, protože je to něco, kde jsou slova málo. Když popisují situaci, tak ve vás navozují pocit něčeho, co je pravda, podstata, prázdno, ať už to kdokoliv nazývá jakkoliv, a to je základem našeho bytí. Právě v tom je mi tao nejbližší, protože jsem přesvědčená, že podstata každého člověka je stejná. Vychází z čistoty určitého bytí a ten pocit mi nejvíce nastolí právě to, co se týká tohohle učení.

Říkala jste, že máte pocit, jako by se v rámci světa a života vše opakovalo. Věříte také v karmu a reinkarnaci?

Stoprocentně. Věřím, že na tomhle světě nejsme jenom jednou, a zároveň si myslím, že se naše duše rodí i v podobných konstelacích. Tedy, že si karmicky s sebou neseme vazby a energie z předchozích životů.

Cvičíte jógu, abyste nastolila harmonii těla a duše?

Fyzickou jógu nepraktikuji, ale mám ráda cvičení s energiemi, jehož průběh a podstata se těžko popisují, takže vám to nemůžu ani nijak přiblížit.

936708_151134091732611_731598930_n

Navštívila jste některou ze zemí, kde tato východní učení vyznávají?

Byla jsem například na Srí Lance a v Indii, kde se mi nejvíce líbila otevřenost dané kultury v rámci vyznávání motivů, kterým místní lidé věří.

Vozíte si z těchto cest suvenýry nebo jiné upomínkové předměty?

S partnerem máme rádi nekomerční věci, které v sobě skrývají nějakou hloubku. Proto jsme si dovezli třeba vodu z Gangy, která stojí u nás doma ve sklenici a pořád je úplně čirá, přestože je tam už od roku 2002.

9356_148322805347073_1508196776_n

Bavíte se o těchto symbolech i se svými dcerami, které jsou jimi doma obklopeny?

Vždy jim vysvětluji jen to, na co se samy ptají, protože je to zajímá, a nic jim nenutím ani nepodsouvám. V tomhle smyslu jsme tak řešili i Ježíška a Ježíše Krista, protože mimo inklinaci k východním filozofiím samozřejmě s radostí dodržujeme i křesťanské svátky a jejich symboly.


Co Iva prozradila o svém dětství a výchově? Jak se seznámila s partnerem a co jí na něm nejvíce imponuje? Celý rozhovor si přečtěte v aktuálním čísle časopisu Svět ženy nebo ihned v elektronické podobě. ---> http://media.alza.cz/svet-zeny-d2171938.htm