Přejít k hlavnímu obsahu

Jiří Mádl v nové roli: Bude režírovat!

Herce Jiřího Mádla není třeba představovat, nicméně v roli režiséra a scenáristy se s ním setkáváme poprvé.

Nedávno klapla poslední klapka Mádlova režijního debutu: celovečerní film Pojedeme k moři, k němuž zároveň napsal i scénář natočil v produkci společnosti Bio Illusion a České televize.

Hrdinou příběhu je desetiletý kluk Tomáš (Petr Šimčák), který k narozeninám dostane fotoaparát a rozhodne se, že natočí film jako Miloš Forman. Stane se tak vypravěčem, kameramanem i režisérem hluboce lidského příběhu, v němž poznáme jeho rodinu, maminku, tatínka, babičku, školu a kamarády. Nechybí ani velké detektivní pátrání. Tomáš otce podezřívá, že má „jinou paní“, a rozhodne se, že udělá vše pro to, aby zůstal s nimi. A to všechno optikou dětského bezelstného pohledu, dětskou upřímností, která někdy až bolí, ale i s velkým smyslem pro humor. Nakonec malý Tomáš diváky dovede i k odhalení velkého rodinného tajemství, které vyrazí dech a dojme…

Jak už vyplývá z nástinu příběhu, kromě živých herců si ve filmu jednu z hlavních rolí „zahraje“ digitální zrcadlovka (Nikon D4) – nejenže ji má hlavní hrdina, ale posloužila i místo hlavní kamery. Zatímco doposud se filmaři osmělili natáčet zrcadlovkami spíše jen reklamy nebo dokumenty, film Pojedeme k moři je jeden z prvních celovečerních snímků, který je digitální zrcadlovkou natočen kompletně celý. V současné době probíhají obvyklé postprodukční práce – v kinech se film objeví zhruba v dubnu příštího roku.

Foto: Dan Vojtěch (1)