Přejít k hlavnímu obsahu

Excesy topmodelek 3: Karen Mulder

Patřila k těm, které v 90. letech vytvořily kult supermodelek. Jakmile se jako mladičká objevila na titulní straně Vogue, stalo se z ní ve světě modelingu velmi žádané zboží.

Karen měla možnost pracovat pro značky jako Valentino, Giorgio Armani, Chanel, Versace či Victoria’s Secret. Se slávou a novým tisíciletím ale přišly i silné deprese. Modelka tehdy osočila několik lidí ze svého okolí z obtěžování a pokusu o znásilnění. Jednalo se o šéfy modelingových agentur. Roku 2001 obvinila Karen z pokusu o znásilnění dokonce i monackého knížete Alberta III. „Psychické potíže nebo sexuální obtěžování nejsou ve světě modelingu výjimečné,“ potvrzují autoři televizního seriálu Modelky s. r. o. ze CBS Drama.

Andělsky krásná Karen si prošla psychiatrickou léčebnou. Terapie však nepřinesla zlepšení. V roce 2002 se pokusila o sebevraždu a strávila několik dní v kómatu. O pět let později se konal její velký návrat na výsluní v podobě přehlídky pro značku Christian Dior. Zdálo se, že má excesy již za sebou, ale o dva roky později přišel další pád, tehdy devětatřicetiletá topmodelka skončila za mřížemi. Podle policie totiž několikrát obtěžovala svou bývalou doktorku z kliniky plastické chirurgie výhrůžnými telefonáty s násilnickým obsahem. K výhrůžkám prý exmodelku vedl fakt, že lékařka nechtěla vyhovět její žádosti o další zkrášlující zákrok. V současné době věnuje spoustu času akcím na získání peněz pro dobročinné účely, zejména na pomoc chudým dětem, pro které v roce 1995 koupila zámek ve Francii. 

Náš tip: Příběhy světových modelek můžete sledovat v pořadu stanice CBS Drama Modelky s. r. o.

Foto: Fotky&foto (1)