Přejít k hlavnímu obsahu

Vybíráme školní batoh

Ať už v září do školy vypravíte dítko do první nebo třeba sedmé třídy, nákupům školních potřeb se určitě nevyhnete. A jednou z nejdůležitějších pomůcek je právě školní batoh, který vaše dítko bude nosit na zádech každičký den. Proto je právě výběr batohu velmi důležitým momentem. Špatně vybraný či nekvalitní batoh nadělá pěknou neplechu. Jak tedy vybrat ten správný?

Jak poznáte kvalitní školní batoh?

-        Aktovky do školy i školní batohy by měly mít pevná, anatomicky tvarovaná záda a dostatečně široké popruhy (alespoň 4 cm). Takto konstruovaný batoh nebrání zdravému vývoji dětské páteře.

-        Vybírejte jen mezi speciálními batohy do školy – ty mají odlišnou konstrukci.

-        Batoh by měl být co možná nejlehčí – ne o moc více než 1 kg.

-        Musí být vybaven bezpečnostními prvky – barvy, reflexní elementy či odrazky se postarají o bezpečnost vašich dětí v blízkosti silnice.

-        Batoh vybírejte podle věku a velikosti dítěte – pro menší školáky koukejte na školní batohy a pro větší školáky už můžete vybírat ze studentských batohů.

-        Zjistěte si, zda batoh prošel nezávislými testy zaručující nezávadnost výrobku. Levné batohy z tržnice vám sice ušetří nějakou tu korunu, ale jsou vyrobeny z nekvalitních materiálů a nesplňují základní bezpečnostní požadavky.

-        Ujistěte se, že má batoh vyztužené dno a dostatek jednotlivých přihrádek, kapes a komor.

-        Hodí se i příslušenství jako kapsa na lahev, termokapsa na svačinu, poutko, prostor pro jmenovku,…

Tip: Kvalitní batohy najdete na agatinsvet.cz, kde navíc pořídíte deskové hry pro děti, didaktické hry, knihy, hračky a spoustu dalších pomůcek pro rozvoj vašich dětí.

Nechte svou ratolest, ať se na výběru podílí také

Vy ho přeci každý den na zádech nosit nebudete. Dejte si ale pozor, abyste společně vybrali batoh, který se bude vašemu dítěti líbit i příští školní rok. Batoh s roztomilými postavičkami může být sice tím, po čem jeho srdíčko právě prahne, ale pokud si za rok nebudete moci dovolit koupit jiný – s dospělejším motive – raději zkuste nějaký kompromis.