Přejít k hlavnímu obsahu

Tvoření s dětmi: Super nápady na kreativní hraní

Tvoření s dětmi: Super nápady na kreativní hraní

Děti potřebují zábavu. Když vás zrovna nenapadá žádná aktivita, kterou byste je zabavili, neusazujte je k televizi nebo k monitoru. Raději se inspirujte nápady, jak si s dětmi hrát kreativně!

Děti milují tvoření. A vy budete také!

Rozložte stůl, připravte vše potřebné a připravte se na odpoledne plné zábavného tvoření s dětmi. Můžete si vymyslet vlastní kreativní projekt, nebo nechat děti, ať si projekt vymyslí samy. Možností je také pořízení kreativních sad, ve kterých vždy najdete vše, co budete k tvorbě daného projektu potřebovat. Tak jako tak byste doma měli mít zásobu uměleckých a výtvarných potřeb. Temperové barvy, modelovací hmoty, pastelky a fixky jsou základ!

-        Do jednoho sáčku dejte lístečky, na které napíšete nápady na výtvory. Jako třeba rámeček na fotku, stojánek na tužky, dekoraci na stěnu, kuchyňskou pomůcku,…

-        Do druhého sáčku dejte lístečky, na kterých budou tradiční i netradiční kreativní potřeby. Kromě pastelek, vodovek, voskovek, barevných papírů, modelovací hmoty, temper či látek tam můžete napsat i netradiční položky jako těstoviny, mikrotenové sáčky, plechovky, prázdné kelímky od jogurtů a další drobnosti, které doma najdete.

Teď už jen zbývá vylosovat, co budete vyrábět a jaké materiály k tomu použijete.

akvarelove-voskove-pastelky-souprava-24-ks-8284-original

Vlastní konec oblíbené pohádky: Aktivita pro nejmenší

Vezměte knížku s oblíbenými příběhy a začněte číst. Jakmile se dostanete ke zlomové pasáži, zeptejte se svého dítka, jak by se zachovalo. „Co bys dělal/a, kdyby tohle někdo udělal tobě? Co měla podle tebe Popelka udělat?“ Naučíte je tak kritickému myšlení a určitě se oba pobavíte. Můžete pak zkusit příběh vyprávět tak, jako by se oblíbená postava zachovala tak, jak by vaše ratolest chtěla.

Zábava pro děti v každém věku

Připravte svým dětem párty. I když není clo slavit, proč si nezařádit? Ztlumte světla, vložte do přehrávače oblíbené taneční písničky, připravte občerstvení v podobě barevných ovocných koktejlů a hurá na to! Můžete vyhlásit soutěž o nejlepšího tanečníka či tanečnici, nebo udělat malou módní přehlídku. A pokud máte doma karnevalové masky, tohle je ta pravá příležitost pro jejich oprášení!

A co třeba dětskou párty spojit s módní přehlídkou? Nechte dětičky, ať se vyřádí, neomezujte je a uvidíte, že si zábavu užijete také!