Přejít k hlavnímu obsahu

Pusťte si domů růžovou! Rozzáří, zútulní a potěší!

Růžová barva se hodí do každého pokoje a má tu zvláštní vlastnost, že interiéru dokáže dát moderní vzhled a zvýraznit jeho útulnou atmosféru. Inspirujte se a otevřete růžové váš domov. Nebudete litovat!

Galerie: Pusťte si domů růžovou! Rozzáří, zútulní a potěší!

Růžová jako barva energie

Růžová barva je odjakživa symbolem něžnosti a nevinnosti. Je to barva romantiků, věčných snílků. Hodí se zejména do domácností, které je potřeba „zjemnit“ a přidat jim na útulnosti. Je to barva, která evokuje volnost a nespoutanost, inspiruje k činům a podporuje fantazii. Je to i symbol úspěchu a cílevědomosti.

Jaký odstín a kam?

Než si koupíte růžový nábytek, koberec či doplňky, musíte správně vybrat barevný odstín. Jasně růžová se hodí do moderních interiérů. Pastelovou volte, pokud chcete vykouzlit vintage styl. Starorůžová se také hodí pro vintage a venkovský styl. Má tu vlastnost, že mírně ztemňuje.

Růžová je vhodná do každé místnosti. Líbila by se vám například kuchyňská linka v sytě růžové? Pokud ano, je třeba opatrnosti. O růžové je totiž známo, že povzbuzuje chuť na sladké. Proto je třeba ji kombinovat například s černými prvky, které takové působení růžové mírní. Výborně se bude vyjímat v obývacím pokoji. Nebojte se být originální a kupte si růžovou sedací soupravu. Stačí ji vyzdobit barevnými polštářky – extra romanticky budou vypadat polštáře růžové, cool design vznikne spojením s dalšími barvami. Pořiďte si také růžové komody, skříňky a poličky. Poměrně snadno s nimi dotvoříte celkový pohodový vzhled pokoje. Růžová se určitě hodí do ložnice. Neměly by chybět jemně růžové závěsy, zajímavým prvkem se stane lustr či lampičky. Prodávají se třeba i růžové žárovky, které pomohou navodit intimní atmosféru. Růžová je perfektní v tom, že dobře působí i ve velkém množství. Jestliže ale budete růžově malovat zdi, držte se při zemi. Stačí jen několik barevných proužků a interiér dostane nový šmrnc.

Toužíte po další inspiraci na moderní bydlení? Prohlédněte si tyto nové nápady na bydlení.