Přejít k hlavnímu obsahu

Proč je důležité si sjednat pojištění storna zájezdu?

Těšíte se na dovolenou, odpočítáváte dny a hodiny, kufr už je několikrát zkontrolovaný a přebalený. Najednou se to ale stane. Do cesty se vám postaví vážné důvody, které vám obrátí plány naruby, a vy budete muset cestu zrušit. Rázem přijdete nejen o odpočinek, ale bez pojištění storna také o peníze. Věnujte chvilku tomuto článku, dozvíte se, proč se pojištění storna vyplatí a v jakých případech vám zachrání finance!

Pojištění storna se vyplatí v mnoha případech!

Možná jste už slyšeli o tom, že je možné si pojistit storno celého zájezdu. Většinou vám pojistku nabídnou hned v cestovní kanceláři. Důkladně si proto přímo na místě, v cestovní kanceláři, prostudujte nejen podmínky nabízeného cestovního pojištění, ale i případného storna zájezdu. Tato investice, jež je nepatrná v porovnání s cenou celého zájezdu, vám může výrazně pomoci v případě nečekaných překážek bránících vašemu odjezdu na dovolenou. Pojištění storna se dá kromě celého zájezdu využít i na ubytování, letenky, vlakové či autobusové jízdenky, pronájem vozu. Vyplatí se tedy i těm, kdo cestují na vlastní pěst.

Jak funguje?

Sjednáváte si jistotu, že v případě, když nebudete moci vycestovat, dostanete velkou část peněz investovaných do zájezdu, letenky apod. zpět. Než podepíšete smlouvu, přečtěte si, jaké překážky neuskutečnění cesty pojišťovna definuje. Například ERV Evropská pojišťovna, a. s., která už 14 x získala ocenění „Pojišťovna s nejlepším cestovním pojištěním" v rámci TTG Travel Awards, je v tomto ohledu velmi vstřícná. Pojištění storna se u ní vztahuje na tyto situace:

– vážné akutní onemocnění
– úraz vyžadující hospitalizaci
– zdravotní komplikace v důsledku těhotenství
– nezaviněná ztráta zaměstnání
– rozvod
– opravný termín zkoušky
– rozsáhlé poškození bydliště
– úmrtí osob (např. vašich sourozenců či prarodičů nebo nejbližších příbuzných) a další

Je třeba počítat s tím, že budete platit spoluúčast 20 %, v případě hospitalizace je to 10 %. U ERV Evropské si lze sjednat tuto pojistku pro cesty do zahraničí i pro cesty v ČR. Aby bylo pojištění platné, musíte ho sjednat do 3 pracovních dnů po uhrazení první cestovní služby. V případě sjednaného pojištění Sbaleno se cena pojištění vypočítává ve výši 3 % z celkové ceny cestovních služeb (zájezdu nebo letenky, ubytování, jízdenky, pronajatého vozu apod.). V případě samostatného pojištění se jeho cena počítá rovněž procentuálně a činí 4 % z cestovních služeb. Je možné jej sjednat pro služby do výše 300 000 Kč, jedete-li na dražší dovolenou, připraví pojišťovna individuální nabídku.

Proč s ERV Evropskou?

ERV Evropská pojišťovna se specializuje na cestovní pojištění, má seriózní nabídku a kromě toho ještě široké portfolio dalších služeb. Provozuje vlastní non-stop asistenční službu s česky hovořícími operátory, kteří vám pomohou vyřešit jakýkoliv problém. Navíc má síť Euro-Center po celém světě, kde lze žádat o pomoc a výhodou je i rychlé vyřízení škody do 7 pracovních dnů! Kromě pojištění storna nabízí i cestovní pojištění Sbaleno v několika variantách - např. K moři, Za poznáním atd.